17.9 C
Warszawa
niedziela, 19 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Radomska szkoła ognia

Modułowy System Broni Strzeleckiej GROT, flagowa konstrukcja Fabryki Broni w Radomiu, został przedstawiony w najnowszych filmach Szkoły Ognia, specjalistycznego ośrodka, w którym szkolą się jednostki specjalne z całego świata.

Szkoła Ognia to ośrodek szkoleniowy założony przez weterana misji specjalnych i instruktora Jacka Pietrzaka we współpracy z Fabryką Broni „Łucznik”. W swoich materiałach ośrodek dowodzi, że Modułowy System Broni Strzeleckiej GROT to bezpieczna i nowatorska konstrukcja, która odpowiada potrzebom współczesnego pola walki i wykorzystuje wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne oraz dostępne materiały by móc służyć Siłom Zbrojnym RP i innym służbom mundurowym.

– Warto pamiętać, że MSBS to nie jest jeden karabinek, ale cała rodzina broni. To też jedna z jego największych zalet, ponieważ każdy komponent możemy wymienić i dostosować do konkretnej misji czy przeznaczenia. Poza tym jest to broń szczególnie wygodna z perspektywy użytkownika, co może mieć kluczowe znaczenie w sytuacji zagrożenia – czytamy w informacji prasowej.

MSBS GROT to konstrukcja o znaczącym potencjale, którą cechuje celność oraz łatwość w obsłudze i konserwacji. Idea modułowości, na której oparty jest GROT, pozwala na budowanie dookoła tego wyrobu całego systemu, na którym zostanie zbudowana większość typów lekkiego uzbrojenia piechoty. Pozwoliłoby to także na znaczne uproszczenie logistyki. Liczne wymienne komponenty znacznie przyspieszają proces usprawniania oraz serwisowania broni.

– Filmy stworzone przez Szkołę Ognia pokazują wiele atutów, które wyróżniają naszą konstrukcję.

Chcieliśmy oddać nasz najnowszy produkt w ręce doświadczonego i niezależnego specjalisty, jakim niewątpliwie jest Jacek Pietrzak. MSBS GROT został przetestowany przez jednego z najlepszych w Polsce ekspertów, który sam go użytkuje w swojej szkole od trzech lat, co jest najlepszą rekomendacją, jaką może wystawić instruktor, na co dzień współpracujący z jednostkami specjalnymi. Dziś w Polsce produkujemy broń, która jest efektem pracy naszych naukowców oraz specjalistów z WAT. MSBS to konstrukcja nowoczesna, konkurencyjna oraz co najważniejsze – niezawodna i bezpieczna dla użytkownika – mówi Seweryn Figurski, członek zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom. WD

Pierwszy film jest już dostępny na kanale Szkoły Ognia na portalu YouTube.

Najnowsze