15.7 C
Warszawa
poniedziałek, 24 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Firmy z Podlasia na EXPO 2020 w Dubaju

Polskie firmy prowadzące działalność na terenie województwa podlaskiego zaprezentowały się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, podczas Wystawy Światowej EXPO 2020 w Dubaju. Okazją do tego była misja gospodarcza oraz seminarium biznesowe w Pawilonie Polski pod hasłem „Podlaskie – naturalna droga rozwoju”, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Podczas seminarium przedstawiono walory województwa podlaskiego i najważniejsze sektory jego gospodarki. Trzy tematyczne sesje poświęcone były produktom spożywczym i lifestylowym, nowym technologiom i start-upom oraz produkcji maszyn i sprzętu profesjonalnego. Swoją działalność zaprezentowała m.in. Mlekovita, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, która eksportuje produkty już do 167 krajów.

Wystawa Światowa Expo to najważniejsze gospodarcze wydarzenie na świecie, które jest doskonałą okazją do promocji poszczególnych krajów. Po raz pierwszy Expo odbywa się w kraju arabskim. Wystawa została odłożona o rok ze względu na pandemię COVID-19. Według szacunków,

odwiedzi ją 18 mln gości, którzy złożą 25 mln wizyt.

Przez 6 miesięcy odbędzie się w sumie blisko 1000 wydarzeń organizowanych przez Polskę, a z oferty programu gospodarczego skorzysta niemal 2500 polskich firm. Polska przedstawia kreatywność jako cechę narodową, będącą źródłem naszego sukcesu gospodarczego, naukowego, kulturalnego i społecznego.

KD

Najnowsze