18 C
Warszawa
środa, 29 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Hotel pełen sztuki

W jednym z wielickich hoteli mieliśmy szansę podziwiać niecodzienną wystawę malarstwa. Artysta, Edward Duda, tworzy na korze. To zapewnia jego pracom nie tylko naturalny urok, ale przede wszystkim ich wyjątkowość. Wśród licznych gości, którzy byli obecni na wernisażu wystawy, pojawili się też dziennikarze z SDP Globtroter, m.in. Michał Fajbusiewicz, prowadzący legendarny telewizyjny program „997”. Wydarzenie zorganizował hotel Lenart.

Artysta tworzy w niepowtarzalnym stylu, zwanym przez przyjaciół „eduardiańskim”, co stanowi połączenie imienia i nazwiska Edwarda Dudy. Urodzony w 1951r. w Nowym Targu Duda od lat tworzy obrazy, rzeźby i instalacje artystyczne na korze, deskach i sklejkach. Jak sam tłumaczy, korzysta z tego, co daje sama natura. Wydarzenie zostało zorganizowane w hotelu Lenart, który jest nie tylko przyjazny turystom, ale też sztuce. To za sprawą właścicielki Elżbiety Lenart, która jest malarką i promotorką sztuki.

Hotel jest położony w samym sercu Wieliczki, tuż obok rynku i wielickiej tężni. Bliskość natury i właściwości jakie niesie ze sobą małopolska solanka, otoczenie kultury i wysoki poziom obsługi, pozycjonują hotel wśród najlepszych. Atutem jest nie tylko przyroda, ale też alternatywa dla osób, którym zależy na bliskości Krakowa. W ofercie hotelu znajdziemy propozycje dla firm (konferencje, targi, kongresy) i osób indywidualnych. To także przyjazne miejsce dla osób, które w szczególny sposób chcą celebrować ważne wydarzenia, takie jak ślub czy rodzinne rocznice.

Najnowsze