19.7 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Największy z najmniejszych portów

Port Lotniczy Warszawa-Modlin obsłużył w listopadzie 204 330 pasażerów. To ponad siedem razy więcej niż w ubiegłym roku. Z lotniska skorzystało niewiele mniej pasażerów niż w przedpandemicznym listopadzie 2019 r.

Lotnisko w Modlinie wyprzedza międzynarodowe prognozy i dziś należy już do czołówki portów, które najszybciej odbudowały swój ruch pasażerski. W listopadzie port obsłużył 204 330 pasażerów, co daje wzrost +628,6 proc. r/r. Oznacza to, że lotnisko bardzo zbliżyło siędo wyników sprzed pandemii COVID-19, odbudowując swój ruch na poziomie 94,5 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2019 r.

Aktualnie obowiązujący, zimowy rozkład lotów, spotkał się z dużym zainteresowaniem pasażerów. Obejmuje on 46 tras, w tym sześć nowych: Aarhus, Helsinki, Koszyce, Malta, Ryga i Sztokholm. Jak podaje lotnisko, do najpopularniejszych tras w ostatnich miesiącach należą tradycyjnie Londyn Stansted, Mediolan Bergamo, Bruksela Charleroi, Dublin i Rzym Ciampino. Dodatkowo coraz większą popularnością cieszy się też ukraiński Kijów.

KUS

Najnowsze