19 C
Warszawa
sobota, 25 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Niepełnosprawni szermierze z nowym sponsorem

Największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce – firma Emitel, postanowił wesprzeć warszawską Legię. Klub powołuje właśnie nową sekcję sportową – szermierkę na wózkach. W najbliższym czasie trenerzy przeprowadzą nabór zawodników do sekcji, odbędą się pokazowe treningi oraz bezpłatny obóz dla osób ograniczonych ruchowo.

Nowa dyscyplina w ramach sekcji Legii Warszawa jest paraolimpijską wersją szermierki dla osób z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Podczas trwania pojedynku zawodnicy znajdują się na wózkach szermierczych i są przymocowani do specjalnych platform. Zawodnicy rywalizują w trzech konkurencjach: florecie, szpadzie oraz szabli. W sekcji jest miejsce zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży. – Pomysł na powołanie sekcji szermierki na wózkach zrodził się z naszej długoletniej znajomości z Ulrike Fuhrmann i Grzegorzem Plutą, przedstawicielami sekcji, z którymi organizowaliśmy m.in. pierwszą edycję akcji Wszyscy Do Wioseł w 2015 r. W Fundacji Legii chcemy dawać szansę osobom niepełnosprawnym, dla których sport i integracja może być szansą na zmianę swojego życia na lepsze – mówi Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii.

Powstała sekcja ma być szansą dla osób wykluczonych społecznie na powrót do normalnego życia, właśnie poprzez sport i integrację.
Pierwszym partnerem sekcji szermierki na wózkach Legii Warszawa została firma Emitel – największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce oraz partner Legii Warszawa od 2018 r. W ubiegłym roku firma Emitel wspierała także młodzieżową sekcję Legia AMP Futbol.

– Szermierka to nie tylko nauka posługiwania się bronią białą i rywalizacja sportowa. Ta dyscyplina posiada również wiele walorów edukacyjnych. Podnosi spostrzegawczość, orientację, umiejętność podejmowania i zmiany decyzji. Szermierka to również wartości, które są niesamowicie ważne w sporcie i w codziennym życiu, w tym w wychowaniu dzieci i młodzieży. Chcemy popularyzować tę dyscyplinę sportu, a z drugiej strony otwierać ją dla osób niepełnosprawnych – stąd decyzja o współpracy z Fundacją Legii – mówi Andrzej Kozłowski, prezes zarządu Emitel. BG

Najnowsze