17.9 C
Warszawa
środa, 22 maja 2024

Jak usprawnić zarządzanie kadrami?

Efektywnie działające kadry i system płacowy to podstawa niemal w każdym biznesie. Czynności takie jak wystawianie umów o pracę i cywilnoprawnych, naliczanie wynagrodzeń czy rozliczenia z urzędami wymagają kompleksowych narzędzi informatycznych. Dobrym przykładem jest system kadrowo-płacowy Gratyfikant nexo PRO opracowany z myślą o małych i średnich firmach.

Technologia w służbie przedsiębiorcom

Szybki rozwój technologii informatycznych trwający mniej więcej od początku XXI w. zrewolucjonizował sposób prowadzenia biznesu. Przykładów nie trzeba daleko szukać – systemy CRM usprawniły kontakt z klientem, a programy do rezerwacji online wprowadziły nowy, wygodny sposób m.in. na umawianie wizyt i rezerwowanie sprzętów bez względu na porę i miejsce.

Owa rewolucja wpłynęła też na obsługę kadr i płac. Współczesne systemy informatyczne usprawniają i automatyzują takie czynności jak zarządzanie dokumentami pracowniczymi, a także dokonywanie rozliczeń czy niezbędnych formalności związanych z przyjęciem nowego pracownika lub rozwiązaniem współpracy.

Program kadrowo płacowy  – jak się przygotować?

Dobry program kadrowo-płacowy przede wszystkim musi uwzględniać wszystkie aktualne wymogi prawne i przepisy oraz na bieżąco dostosowywać się do ewentualnych zmian. Mowa tu m.in. o zgodności z przepisami RODO i procedurach związanych z PPK. To kluczowy aspekt przy wyborze konkretnego produktu.

Przed zakupem programu warto też przeprowadzić dokładną analizę procesów kadrowo-płacowych w firmie, która pozwoli uniknąć błędów przy wdrażaniu systemu. Analiza taka powinna obejmować m.in. dotychczasowy sposób funkcjonowania działu kadrowo-płacowego i metody wprowadzania danych do systemu. Ważne, aby proces ten odbył się we współpracy z upoważnionymi pracownikami. Po poznaniu potrzeb firmy i wykazaniu ewentualnych braków przychodzi czas na wybór rozwiązania.

Gratyfikant nexo PRO – dobry wybór dla małych i średnich firm

Jednym z rozwiązań wartych polecenia jest system kadrowo-płacowy Gratyfikant nexo PROz funkcjonalnościami niezbędnymi do sprawnej obsługi działu kadr i płac w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Program posiada mechanizm przypomnień kadrowych, system planowania i realizacji wynagrodzeń oraz umożliwia generowanie wszelkich niezbędnych raportów i deklaracji (np. deklaracji zgłoszeniowych i rozliczeniowych ZUS). Ważnym elementem jest też portal pracowniczy, dzięki któremu pracownik zyskuje wgląd w najistotniejsze dane. Za sprawą automatyzacji wielu procesów program kadrowy Gratyfikant nexo PRO przyspiesza i ułatwia codzienną pracę.

Najnowsze