27.1 C
Warszawa
wtorek, 28 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Poszukiwane start-upy, które działają na rzecz lepszej przyszłości

Kozminski Business Hub wspólnie z firmą Żabka uruchomił nową edycję programu akceleracyjnego. Inicjatywa skierowana jest do start-upów, których celem jest wywarcie pozytywnego wpływu na otaczający świat. Wspólnie szukają młodych przedsiębiorstw, które potrzebują dodatkowego wsparcia, aby w pełni się rozwinąć. Poprzez program akceleracyjny Żabka chce dotrzeć do start-upów, które mogą pomóc jej jeszcze lepiej realizować strategię ESG.

Żabka poszukuje start-upów, które działają w takich obszarach jak: FoodTech, zrównoważony rozwój, opakowania biodegradowalne, dobre zdrowie i jakość życia oraz odpowiedzialna przedsiębiorczość. Mile widziane są rozwiązania, które dotyczą m.in. roślinnych zamienników żywności, wychwytywania i neutralizacji dwutlenku węgla z powietrza, startu na rynku pracy młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym czy rozwoju umiejętności i kompetencji przedsiębiorców na rzecz nowoczesnej gospodarki. Program adresowany jest do młodych przedsiębiorstw, które potrzebują dodatkowego wsparcia, aby w pełni się rozwinąć. Wyłonione w nim start-upy mogą liczyć na mentoring prowadzony przez wysokiej klasy ekspertów i wsparcie dopasowane do ich potrzeb. Zyskają też unikalną szansę współpracy z wszystkimi podmiotami z Grupy Żabka i możliwość przetestowania swoich rozwiązań w sieci sklepów Żabka. Rekrutacja do programu trwa do 10 kwietnia, start akceleracji został zaplanowany na maj br.

Żabka to firma, która przez 23 lata obecności na polskim rynku ugruntowała swoją pozycję najszybciej rozwijającej się sieci sklepów spożywczych w kraju. Jej misją jest uczynienie życia swoich klientów bardziej wygodnym. Realizuje kompleksową strategię odpowiedzialności (ESG), stawiając przy tym na promocję zrównoważonego stylu życia, pozytywny wpływ na otoczenie, odpowiedzialną organizację i działania na rzecz zielonej planety. Kozminski Business Hub, powstały przy Akademii Leona Kozminskiego, to organizacja zajmująca się poszukiwaniem i wspieraniem startupów. Spółka od wielu lat edukuje przedsiębiorców oraz wspiera nowe i dobrze rokujące biznesy. KN

Najnowsze