e-wydanie

2.8 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia 2024

Komisja finansów chce wydłużenia działania pierwszej tarczy antyinflacyjnej o dwa miesiące

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych opowiedziała się za poprawką wydłużającą działanie pierwszej tarczy antyinflacyjnej, w tym obniżki akcyzy na energię, o dwa miesiące. Poprawka dotyczyła procedowanego w Sejmie projektu nowelizacji ustawy o VAT.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa Komisja Finansów Publicznych omawiała rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług, który dotyczy zwolnienia z VAT importu towarów przez siły zbrojne państw UE. W trakcie prac do projektu zostały zgłoszone trzy poprawki.

Najważniejsza dotyczyła wpisania do projektu propozycji wydłużenia czasowej obniżki akcyzy na energię elektryczną oraz zwolnienia z tego podatku energii elektrycznej, wykorzystywanej przez gospodarstwa domowe. Do tego dochodzi wydłużenie okresu zwolnienia z podatku detalicznego sprzedaży detalicznej.

Te wszystkie rozwiązania mają obowiązywać do końca lipca 2022 roku, podczas gdy obecnie wygasają z końcem maja tego roku. Wprowadzona ma zostać również obniżka akcyzy na lekki olej opałowy.

Źródło: PAP

Najnowsze