15.6 C
Warszawa
piątek, 2 czerwca 2023
Advertisement

Premier do prezesów banków: Przebudźcie się! To niezdrowy model gospodarczy, gdy sektor finansowy jest beneficjentem wysokiej inflacji

Koniecznie przeczytaj

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się z apelem do prezesów banków. „To niezdrowy model gospodarczy, gdy sektor finansowy jest beneficjentem wysokiej inflacji; koledzy przebudźcie się” – mówił premier podczas kongresu Impact’22.

Szef rządu stwierdził, że podczas obecnego kryzysu inflacyjnego jest grupa podmiotów, która na nim zarabia. To banki i instytucje finansowe.

“Mam konkretny apel do prezesów banków – koledzy, przebudźcie się, nie może być tak, że 1 bln 250 mld złotych depozytów bieżących jest oprocentowane na poziomie 0,1 – 1 proc.” – powiedział Morawiecki.

“To niezdrowy model gospodarczy, kiedy bardzo dobrze dokapitalizowany sektor finansowy jest beneficjentem tej inflacji” – dodał.

Premier zaznaczył, że spotykał się z kierownictwem “największych instytucji finansowych” i dokonywali przeglądu sytuacji. “Wiem, że tam również jest pogłębiona refleksja co do tego, aby oprocentowanie depozytów w bardzo krótkim czasie poszło do góry” – zapewnił.

Źródło: PAP

Najnowsze

00:56:49

Werbunek to sztuka

00:30:26
01:00:14
00:21:05
00:35:16