e-wydanie

7.9 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia 2024

Konto bankowe rosyjskiego oddziału Google zostało zajęte. Firma złożyła wniosek o bankructwo

Rzecznik amerykańskiego koncernu Google poinformował, że konto bankowe rosyjskiego oddziału firmy zostało zajęte. Oznacza to, że Google nie jest w stanie prowadzić działalności w Rosji i składa deklarację o niewypłacalności.

Wniosek rosyjskiego oddziału Google’a o bankructwo został zamieszczony w oficjalnym rejestrze przedsiębiorstw Fedresurs w środę. Wpis głosi, że filia “składa notę w sprawie intencji ogłoszenia swej niewypłacalności”.

Według noty przewidywano bankructwo już od 22 marca 2022 roku z uwagi na “niemożność wypełnienia zobowiązań finansowych”.

Nie jest jasne, czy powodem złożenia noty w sprawie niewypłacalności przez filię Google’a wiąże się z karami finansowymi nałożonymi na tę firmę przez rosyjskie władze, włącznie z wartą 113 mln dolarów grzywną za to, co Moskwa nazywa trwałym niezastosowaniem się do nakazu usunięcia treści uznawanych w Rosji za nielegalne – pisze agencja Reutera.

Rosyjskie władze zapewniają, że nie planują zablokowania należącego do Google’a serwisu YouTube, mimo iż wielokrotnie groziły mu karami finansowymi lub zamknięciem.

Źródło: PAP / Reuters

Najnowsze

Korea a sprawa polska

Lekcje ukraińskie

Wojna i rozejm

Parasol Nuklearny