1.5 C
Warszawa
wtorek, 6 grudnia 2022
Advertisement

Konto bankowe rosyjskiego oddziału Google zostało zajęte. Firma złożyła wniosek o bankructwo

Koniecznie przeczytaj

Rzecznik amerykańskiego koncernu Google poinformował, że konto bankowe rosyjskiego oddziału firmy zostało zajęte. Oznacza to, że Google nie jest w stanie prowadzić działalności w Rosji i składa deklarację o niewypłacalności.

Wniosek rosyjskiego oddziału Google’a o bankructwo został zamieszczony w oficjalnym rejestrze przedsiębiorstw Fedresurs w środę. Wpis głosi, że filia “składa notę w sprawie intencji ogłoszenia swej niewypłacalności”.

Według noty przewidywano bankructwo już od 22 marca 2022 roku z uwagi na “niemożność wypełnienia zobowiązań finansowych”.

Nie jest jasne, czy powodem złożenia noty w sprawie niewypłacalności przez filię Google’a wiąże się z karami finansowymi nałożonymi na tę firmę przez rosyjskie władze, włącznie z wartą 113 mln dolarów grzywną za to, co Moskwa nazywa trwałym niezastosowaniem się do nakazu usunięcia treści uznawanych w Rosji za nielegalne – pisze agencja Reutera.

Rosyjskie władze zapewniają, że nie planują zablokowania należącego do Google’a serwisu YouTube, mimo iż wielokrotnie groziły mu karami finansowymi lub zamknięciem.

Źródło: PAP / Reuters

Autor

Najnowsze