19.7 C
Warszawa
niedziela, 19 maja 2024

Orlen zmienia nazwy stacji benzynowych w Czechach

Czeskie stacje Benzina zmienią nazwę na Orlen. To dokończenie procesu integracji marki.

Należące w Czechach do PKN Orlen stacje benzynowe zmieniają nazwę z tradycyjnej „Benzina” na „Orlen”. Już ponad rok temu na niektórych stacjach wprowadzono podwójną nazwę „Benzina – Orlen”.

– Integracja marki Orlen z siecią w Czechach odbywa się stopniowo i naturalnie, z pełnym poszanowaniem dziedzictwa firmy „Benzina”. Spodziewamy się, że proces ten potrwa kilka lat – wyjaśnia rzecznik prasowy spółki Unipetrol, do której należy 426 stacji „Benzina”.

Pięć pierwszych przeszło już pełny rebranding z “Benziny” na “Orlen”. Do końca roku podobną operację przejdą kolejne i pod koniec roku będzie ich około dziesięć w różnych regionach Czech.

Firma „Benzina” ma w Czechach 64-letnią tradycję, a została przejęta przez polską firmę wraz z Unipetrolem w 2005 roku. We wrześniu ubiegłego roku ogłoszono zamiar połączenia wszystkich 3 tys. stacji benzynowych, które PKN Orlen kontroluje, w jedną markę, która oprócz rynku krajowego obejmuje także Niemcy (stacje Star), Czechy, Słowację (Benzina) i Litwę, a w planach są także Węgry.

Źródło: Lidove Noviny / PAP

Najnowsze