17.9 C
Warszawa
niedziela, 26 maja 2024

To czas na inwestycję w rozwój

Trwa rekrutacja na studia MBA w Szkole Biznesu PW. Trudno o lepszy moment na uświadomienie sobie wagi inwestycji w rozwój osobisty. Świat jak nigdy potrzebuje stabilnych, kompetentnych przywódców, gotowych do trzymania steru nawet wówczas, gdy warunki są szczególnie niesprzyjające, a na horyzoncie nie widać symptomów poprawy.

 „Obyś żył w ciekawych czasach” – głosi apokryficzne chińskie przekleństwo. Niezależnie od jego genezy, przesłanie tego przewrotnego powiedzenia jest bardzo klarowne – ma ono zwrócić uwagę, jak groźne są nieprzewidywalność i zmienność otaczającej nas rzeczywistości i jakim błogosławieństwem są spokój i stabilizacja. A przecież obok pandemii, wojny, kryzysu gospodarczego i inflacji nie możemy zapominać również o kryzysie energetycznym, klimatycznym czy demograficznym. Sumując je wszystkie, wniosek jest prosty – właśnie żyjemy w „ciekawych czasach” i musimy nauczyć robić wszystko, by się do nich dostosować. To oczywiście wymusza konieczność przemian na świecie biznesu.  – W dobie pandemii mówiło się, że świat jak nigdy potrzebuje kompetentnych liderów, potrafiących zarządzać organizacją w niepewnych i zmiennych czasach, dobrze rozumiejących rolę nowych technologii, empatycznych i otwartych na ciągły rozwój. Błyskawicznie nadeszły czasy, w których ta potrzeba stała się jeszcze bardziej nagląca – analizuje dr inż. Paweł Urbański, dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Oczywiście, co wynika z wyżej wymienionych powodów, czas kryzysu nie wydaje się dobrym czasem do inwestowania. Co innego jednak, jeśli mówimy o inwestycji… w siebie. Wybór odpowiedniej ścieżki rozwoju osobistego zwróci się praktycznie zawsze i przyniesie nie tylko korzyści finansowe, ale również te niematerialne – wiedzę, doświadczenie, nowe perspektywy czy cenne biznesowe kontakty.

Programy dostosowane do rynku

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej projektuje i aktualizuje ofertę programową w oparciu o potrzeby rynkowe i w reakcji na problemy, z jakimi dziś i jutro może zmagać się biznes. W programie uczelni znajduje się pięć programów MBA, na które właśnie rusza rekrutacja. Każdy z nich skupia się na kompleksowym rozwoju menedżera, ale różnią je obszary tematyczne, wokół których oscylują.

Executive MBA to flagowe, anglojęzyczne studia dla najwyższej kadry menedżerskiej, skupiające się na holistycznym kształceniu menedżerów poprzez trzy unikalne filary nauczania: ugruntowanie wiedzy teoretycznej, weryfikację umiejętności w praktycznych warunkach oraz spersonalizowany plan rozwoju osobistego. W programie Executive MBA znajduje się kilkudniowa wizyta studyjna w Nowym Jorku, podczas której studenci mogą poznać perspektywę najwybitniejszych praktyków biznesu. Wysoki poziom potwierdza wysoka pozycja w prestiżowym rankingu QS 2022. Executive MBA w Szkole Biznesu PW zostały uznane za najlepszy polski program MBA w Europie.

Z kolei najnowszy program w ofercie, MBA Cybersecurity Management, jest przygotowany z myślą o menedżerach chcących pogłębić kompetencje w obszarze cyberbezpieczeństwa. Jest realizowany we współpracy z Fundacją Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Studia MBA Digital Transformation, MBA Kaizen Industry 4.0 oraz MBA Finance & Technology koncentrują się kolejno na wykorzystaniu potencjału technologii informacyjnych i cyfrowej transformacji w budowie przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa, wdrażaniu założeń idei Kaizen oraz Industry 4.0 w nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych i wreszcie: na łączeniu innowacji w obszarze finansów i bankowości.

Rynek weryfikuje menedżerów

– Kierujemy się wyjątkowo prostą zasadą: rozwijamy studentów tak, by byli menedżerami i specjalistami, na których na rynku jest – i zawsze będzie – popyt. Skupiamy się na rozszerzaniu ich wiedzy, pogłębianiu miękkich i twardych kompetencji, przygotowywaniu do zarządzania w ekstremalnych warunkach i uczymy patrzenia na biznes szeroko, wręcz holistycznie. Wychodzimy z założenia, że właśnie to definiuje dziś wartość menedżera i stanowi podstawę jego weryfikacji przez rynek – podsumowuje dr inż. Paweł Urbański.

Szczegółowe informacje na temat programów MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej dostępne są na stronie biznes.edu.pl/programy.

Najnowsze