Ekonomia do szkół!
Czy ekonomia powinna trafić do szkół? Które przedmioty są niepotrzebne? Pytamy w naszej sondzie!
Z Jakubem Kosteckim, prezesem zarządu Kaczmarski Inkasso, rozmawia Katarzyna Mazur. W I kwartale 2023 r. upadłość ogłosiło w Polsce 105 firm, czyli o 17 proc. więcej niż w IV kwartale 2022 r. O 1/4 wzrosła też liczba restrukturyzacji – było ich aż 1052. Co miało największy wpływ na te wzrosty w sektorze MŚP? Jeżeli chodzi o sytuację małych i średnich firm, trudno być obecnie optymistycznym. Z badania, które…
Rosjanie odkrywają nasz rynek nieruchomości. Rosjanie odkrywają polski rynek nieruchomości, dlatego należy oczekiwać, że kolejne lata przyniosą mocno zwiększoną ilość transakcji. Wskazują na to zarówno okoliczności ekonomiczne i społeczno-polityczne w samej Rosji, jak i doświadczenia polskiego rynku z obywatelami Ukrainy. Potencjalny rosyjski boom to oczywiście bardzo dobra wiadomość dla naszego budownictwa i całej gospodarki. Z militarnego i politycznego punktu widzenia sprawa nie…
Poradnik dla tych, którzy boją się nowego prokuratora generalnego. Robiłeś interesy z poprzednią ekipą? Brałeś udział w prywatyzacjach albo w odzyskiwaniu warszawskich kamienic? A może trochę pomogłeś, by któryś z przetargów wygrała upatrzona przez ciebie firma? Boisz się prokuratury rządzonej przez „dobrą zmianę”? Wyjazd z kraju może dać ci kilka dodatkowych miesięcy na wolności, ale…
O tym, kogo dotyczy ustawa AML i co ma ona wspólnego z rozporządzeniem RODO rozmawiamy z Tomaszem Kolaszyńskim, twórcą narzędzi GoAML i GoRODO, pozwalających na wdrożenie i zarządzanie procedurami AML i RODO w firmach. Redakcja
Amerykański gigant farmaceutyczny znalazł się w sporych tarapatach po tym, jak niezależnym dziennikarzom udało się nagrać wypowiedzi jego pracowników sugerujące, że firma dopuszcza się pewnych manipulacji. Mający swoją siedzibę w Nowym Jorku Pfizer na czasy pandemii z pewnością nie narzeka. Od czasu zawarcia współpracy z niemieckim BioNtechem firma notuje historycznie najlepszy okres w swojej karierze….
Dzieci to luksus? Czy można się dziwić, że w Polsce do tej pory była zapaść demograficzna, skoro polityka fiskalna prowadzona po 1989 r. uznawała posiadanie dzieci za luksus, od którego trzeba płacić podatki? O 370 tys. zł do 400 tys. zł – tyle kosztuje wychowanie dwójki dzieci do 18 roku życia według raportu Centrum Adama…