31.6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca 2024

Najbardziej luksusowe rejsy świata według CARTER®

Zainteresowanie prestiżowymi liniami oceanicznymi i luksusowymi statkami wśród Polaków jest spore. Na pokładach jednostek znajduje się wszystko, co spragniony atrakcji podróżnik może sobie tylko wyobrazić: lokale oferujące potrawy z różnych stron świata, baseny, gabinety odnowy biologicznej, bary z muzyką na żywo, przedstawienia cyrkowe, kasyna i nowoczesne siłownie. Wraz z końcem pandemii będziemy także coraz więcej wydawać na podróże typu nietuzinkowe i rejsy premium. Podróżni z klasy średniej i najzamożniejsi nie będą oszczędzać na wyjątkowych doświadczeniach. Luksusowych statków jest tak dużo, że trudno wszystkie przedstawić. Biuro podróży CARTER® wyselekcjonowało kilka najciekawszych statków i niszowych ekspedycji, których oferta znacznie odbiega od szablonowych rejsów czy standardowych miejsc.

  1. QUARK EXPEDITIONS – Ekspedycje polarne

A więc postanowiliście zamienić klapki i strój kąpielowy na wodoodporną kurtkę i termos? Uznaliście, że jak nie teraz, to kiedy? Doskonały wybór! Potężne góry lodowe, różnorodna przyroda i budzący zachwyt krajobraz czekają na Was w najbardziej nieodkrytych terenach świata, jednak pozostaje jeszcze pytanie: jak się tam dostać? Przedstawiamy Wam specjalizujący się w ekspedycjach na Antarktydę i Arktykę, Quark Expeditions®. Stał się on prekursorem polarnych przygód, odkąd w 1991 roku firma po raz pierwszy zabrała grupę podróżników-pasjonatów na surowy Biegun Północny. Od 30 lat Quark Expeditions nieustannie wprowadza innowacje i przełamuje wszelkie schematy w ekstremalnych podróżach. Dzięki zróżnicowanej flocie, specjalnie zaopatrzonych małych statkach ekspedycyjnych i lodołamaczach (niektóre z nich wyposażone są w helikoptery). Quark Expeditions® zapewnia niezapomniane wrażenia – i jest w stanie zabrać Gości głębiej w regiony polarne niż ktokolwiek inny. Rejsy są zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować wrażenia w miejscach takich jak Antarktyda, Islandia, Grenlandia, Svalbard (Norwegia), Archipelag Arktyczny i Patagonia. Goście na pokładzie Quark Expeditions® płyną z doświadczonymi zespołami ekspedycyjnymi, w tym z nagradzanymi fotografami National Geographic, biologami morskimi, ornitologami, glacjologami, historykami i innymi naukowcami. Na siedmiu pasażerów na pokładzie przypada jeden ekspert polarny.

  1. The Ritz-Carlton Yacht Collection – Najbardziej luksusowy rejs świata

Obłędnie krystaliczna woda, królewskie apartamenty, posiłki wykonane przez najlepszych światowych kucharzy, towarzystwo gwiazd światowego formatu to wszystko może nam zapewnić ultraluksusowa marka The Ritz-Yacht Collection, która od lat zajmuje się organizowaniem bardzo kosztownych rejsów po oceanach świata. Do pływającego po wodach od 2021 mega jachtu Evrima już niebawem dołączą dwa kolejne – w 2023 i 2024 roku. Rejs na pokładzie superjachtu Evrima to spełnienie najśmielszych marzeń o ultraluksusowym rejsie na miarę największych światowych milionerów czy najbardziej znanych gwiazd Hollywoodu. Niebywały luksus, oryginalny koncept oraz najwyższej jakości standard obsługi to najważniejsze powody, dla których z Evrima nie może równać się żaden dostępny na świecie superjacht. Ideą marki The Ritz-Carlton Yacht Collection jest, by to nie kierunek, a podróż stała się celem rejsu.

Na pokładzie tego ośmiopiętrowego, mogącego pomieścić do 298 pasażerów, superjachtu w stylu glamour, macie możliwość odwiedzenia takich miejsc jak luksusowe wybrzeża Morza Śródziemnego, Kanadę, rajskie Karaiby czy dziką Amerykę Centralną.  Rejsy będą trwały od 7 do 10 dni a jachty zatrzymywać się będą w małych portach i lokalizacjach niedostępnych dla masowych wycieczkowców, jak włoskie Capri i Portofino, czy karaibskie St.Barthelemy https://carter.eu/kierunki/karaiby/saint-barthelemy

Na pokładzie Evrima znajduje się 149 luksusowych apartamentów, 7 restauracji i barów, basen, piano bar, salon piękności, miniklub dla dzieci, pralnia, siłownia i sala fitness z personalnym trenerem, a to tylko niektóre z oferowanych atrakcji. Poza statkiem pasażerowie będą mogli uczestniczyć w wycieczkach zorganizowanych we współpracy z lokalnymi szefami kuchni, muzykami i artystami. Rejs pod banderą The Ritz-Carlton Yacht Collection to bez wątpliwości jedna z najbardziej ekskluzywnych form spędzenia wakacji.

3.UNIWORLD – luksusowe rejsy rzeczne

UNIWORLD to  najlepsza i najczęściej nagradzana luksusowa linia wycieczkowa specjalizująca się w rejsach po rzekach. Rejs jedną z najpiękniejszych europejskich rzek może być doskonałą alternatywą dla urlopu, podczas którego większość czasu spędzamy na plaży. Rzeczne wycieczki to interesująca forma wypoczynku dla wszystkich, którym znudziły się tradycyjne urlopy i potrzebują przeżyć coś nowego. Rzeczne rejsy wycieczkowe to połączenie innej perspektywy zwiedzania, poznawania zabytków, architektury, historii, kultury z jednoczesną wygodą i relaksem. Widok kameralnych wiosek położonych wzdłuż Renu, wspaniałej architektury Wiednia, Budapesztu i Bratysławy, który towarzyszy podczas rejsu Dunajem to tylko część atrakcji, jakie można podziwiać z pokładu statku.

Rejs po rzece jest niezwykle spokojną i przyjemną formą podróżowania, podczas której podróżni mogą jednocześnie zwiedzać i relaksować się. Udając się na jeden z rejsów wycieczkowych linii UNIWORLD, odkryjecie piękne nadreńskie krajobrazy i historyczne miasta jak Paryż, Porto czy Budapeszt. Na wielbicieli wspaniałej architektury czeka natomiast wizyta w Wiedniu i rejs śladami Monarchii Habsburgów.

Oferta statków UNIWORLD może się równać a nawet przewyższyć niejeden 5-gwiazdkowy hotel. Wnętrze każdego statku jest dopasowane do kierunku w którym kursuje. Ściany często są zdobione ręcznymi malowidłami, a w niektórych można znaleźć nawet oryginalne obrazy Picassa. Każdy statek jest wyposażony w ogrom atrakcji – dostępne są baseny, kina, salony masażu oraz siłownie wraz z trenerem fitness. Każdy statek pomieści średnio 130 gości (wyróżnia się jednym z najwyższych wskaźników liczby personelu do gości). Rejs jest też doświadczeniem kulinarnym, ponieważ jedzenie podawane pasażerom jest przygotowywane z lokalnych składników.

Według ekspertów podroży z butikowego biura podróży CARTER® www.carter.eu nowe trendy w turystyce zmierzają ku bardziej spersonalizowanej ofercie, skierowanej do indywidualnego klienta.

Trendy i nowości:  https://carter.eu/blog/najbardziej-luksusowe-rejsy-na-swiecie/

https://carter.eu/blog/ua/

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

Najnowsze