e-wydanie

2.8 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia 2024

Bezpłatna i samoobsługowa platforma online Comarch Apfino automatyzuje proces windykacji polubownej w polskich firmach

Czy zlecanie kilkoma kliknięciami przeterminowanych faktur do wyspecjalizowanych negocjatorów jest potrzebne polskim przedsiębiorcom? 4 na 10 firm z sektora MŚP ocenia opóźnione płatności jako poważny problem, z czego 16% uważa go za bardzo duży – wynika z badania „Przeterminowanie faktur w polskich przedsiębiorstwach”, przeprowadzonego w 2023 r. na zlecenie Kaczmarski Inkasso. Przedsiębiorstwa, które używają systemów Comarch ERP XT, Optima i XL do kompleksowego zarządzania firmą, korzystają już na masową skalę z windykacji online, którą zapewnia integracja z platformą finansową Comarch Apfino. Co więcej,  z udogodnień oraz atrakcyjnej oferty w Comarch Apfino mogą skorzystać również przedsiębiorstwa nieposiadające systemów ERP.

Połączenie systemu Kaczmarski Inkasso i Comarch Apfino umożliwia użytkownikom proste i wygodne przekazanie faktury do windykacji – wystarczą dwa kliknięcia. Windykacja polubowna pomaga zachować płynność finansową firmy, ponieważ negocjatorzy skupiają się na działaniach, które mają przekonać dłużnika-przedsiębiorcę do jak najszybszej spłaty zobowiązań. Co ważne, system na bieżąco monitoruje problem zaległości w firmie i pozwala natychmiast reagować. Przedsiębiorcy oszczędzają czas i niepotrzebne emocje związane z samodzielnym dochodzeniem należności od kontrahentów, a także zmniejszają liczbę przeterminowanych płatności.

Przedsiębiorca oszczędza czas i emocje

Profesjonalne negocjacje firmy windykacyjnej z dłużnikami mają na celu utrzymanie dobrych i sprawiedliwych relacji między partnerami biznesowymi. Negocjatorzy działają polubownie i skupiają się na asertywnej komunikacji – ich rolą jest wypracowanie z dłużnikiem takiego rozwiązania, które doprowadzi do sprawnej spłaty zobowiązania. Przedsiębiorcy mogą w tym czasie rozwijać firmy i skupić się na pozyskaniu klientów oraz wprowadzaniu w życie nowych pomysłów, a mediatorzy zadbają o to, aby pieniądze za sprzedane towary, bądź zrealizowane usługi trafiły na ich konta. 

Wspomniane już wcześniej badanie pokazało także, że aż 66% polskich przedsiębiorców z sektora MŚP zauważyło w ostatnim czasie niepokojący trend – partnerzy biznesowi, którzy dotąd regulowali zobowiązania finansowe na czas, teraz zaczęli opóźniać płatności. Obecna sytuacja gospodarcza w kraju negatywnie oddziałuje na terminowość płatności od kontrahentów. Tym co może pomóc, jest właśnie windykacja polubowna i oddanie sprawy w ręce profesjonalistów, którzy prowadzą skuteczne działania, prowadzące do odzyskania należności. Nie warto jednak czekać – w sprawach przeterminowanych do 60 dni, firma windykacyjna odnotowuje aż 80% skuteczności.

– Dziś przedsiębiorstwa potrzebują rozwiązań, które są dostępne w miejscu ich naturalnego funkcjonowania, jakimi są systemy fakturowania i księgowania Comarch ERP. To tu jest miejsce na usługę windykacji polubownej, która przywraca firmom płynność finansową. Odzyskane pieniądze przedsiębiorcy mogą przeznaczyć nie tylko na bieżące funkcjonowanie, ale także na inwestycje i rozwój – mówi Jakub Kostecki, prezes Zarządu Kaczmarski Inkasso.

Odzyskiwanie pieniędzy za darmo w Comarch ERP

Korzystanie z windykacji online w systemach Comarch ERP nie wiąże się z żadnymi kosztami, gdyż jest to jedna z dostępnych tam funkcjonalności. Samo zlecenie przeterminowanej faktury do windykacji polubownej jest bezpłatne, opłata prowizyjna jest naliczana tylko w przypadku skutecznej windykacji, czyli kiedy pieniądze zostaną odzyskane. Działania windykacyjne podejmowane są maksymalnie następnego dnia po zleceniu sprawy. Dla wierzyciela dochodzenie należności może być bezpłatne – wystarczy, że skorzysta z opcji windykacji na koszt dłużnika.

– Samoobsługowy i darmowy moduł dostępny w Comarch ERP XT, Optima i XL, czyli Comarch Apfino, pomaga kontrolować finanse firmy. Przedsiębiorca łączy swój system Comarch ERP z Apfino i otrzymuje dostęp do szeregu usług finansowych, wśród których jest windykacja polubowna, faktoring czy szybkie płatności online. Apfino pozwala firmom na kompleksowe zarządzanie płynnością finansową w jednym miejscu, czyli w środowisku Comarch ERP, które doskonale znają. Kilkoma kliknięciami zlecają faktury do windykacji czy do finansowania. To jednak nie wszystko, co oferuje platforma Comarch Apfino – już wkrótce pojawią tam kolejne usługi, upraszczające finanse firm. – mówi Łukasz Rozlach, prezes Comarch Finance Connect, spółki, do której należy platforma Apfino.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze