17.9 C
Warszawa
środa, 22 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Polak został wyróżniony i nagrodzony w Kirgistanie

W Biszkeku, w Kirgistanie, podczas 2nd World Tinnitus Congress i XIII International Tinnitus Seminar przyznano Nagrody Tonndorfa. Laureatem nagrody został Polak, prof. Henryk Skarżyński. To znaczące wydarzenie międzykontynentalne na światowej mapie spotkań naukowych dotyczących zaburzeń słuchu.

Na całym świecie liczba osób dotkniętych szumami usznymi rośnie, dlatego badaniom poświęconym temu problemowi towarzyszy coraz większe zainteresowanie społeczne, kliniczne i naukowe. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizatorzy kongresu postanowili zgromadzić doświadczonych i obiecujących naukowców oraz klinicystów, by wspólnie przyjrzeli się istniejącym problemom, omówili najnowsze pomysły na ich rozwiązanie, a także określili wyzwania, jakie stoją przed światem medycyny i nauki. Celem tegorocznego kongresu, który odbył się w dniach 11-12 września w Biszkeku,było wypracowanie nowych programów terapii, które znajdą zastosowanie w badaniach naukowych i codziennej praktyce klinicznej.

Podczas wydarzenia wyróżniono także osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się w dziedzinie badań nad słuchem i dla praktyki klinicznej w obszarze szumów usznych. Głównym laureatem kongresu został w tym roku prof. Henryk Skarżyński, który najważniejszą nagrodę Tonndorfa odebrał z rąk Edila Baisalova, wicepremiera Kirgistanu.

Podczas kongresu podpisano także memorandum o współpracy naukowej pomiędzy Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu, Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS oraz Kirgiską Państwową Akademią Medyczną.

Najnowsze