21.9 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca 2024

Znaleźć najlepsze rozwiązania dla klientów

PIG Group Poland jest częścią globalnej struktury PIB Group, który na terenie Europy jest jednym z najaktywniejszych podmiotów konsolidujących rynek brokerów ubezpieczeniowych. Aktualnie w Polsce w ramach PIB Group Poland funkcjonują spółki brokerskie wspierające swoich klientów w zakresie ubezpieczeń tj. WDB S.A., Exito Broker sp. z o.o., Brokers Union sp. z o.o., EKO Broker sp. z o.o. oraz spółki wzmacniające ofertę reasekuracji polskich struktur brokerskich: ECRB i ReSolutions.

Paweł Paluszyński, menedżer ds. integracji biznesu brokerskiego, PIB Group

Dzięki tej multibrandowości wszystkie spółki z Grupy PIB mogą kontynuować swój dotychczasowy rozwój i świadczyć swoim klientom usługi zarządzania ryzykiem, doradztwa ubezpieczeniowego, wsparcia w zakresie zarządzania szkodami i skutecznie reprezentować ich przed krajowym oraz zagranicznymi rynkami ubezpieczeniowymi.

Międzynarodowe doświadczenie 

PIB Group zachowuje odrębność prawną i w dużej mierze autonomię organizacyjną poszczególnych spółek. Wspiera dzięki temu dalszy rozwój w obszarach, które stanowią ich specjalizację i unikalne know-how. W ten sposób PIB Group w indywidualny sposób łączy swoje międzynarodowe doświadczenia oraz obecność w większości krajów europejskich, dając przy tym możliwość dostępu do wielu rozwiązań i rynków ubezpieczeniowych, z dużym naciskiem na poszanowanie tożsamości i kultury organizacyjnej poszczególnych lokalnych spółek brokerskich wchodzących w skład Grupy. Ta synergia lokalnej obecności i dostępu do rynków międzynarodowych (w tym Londyńskiego) doskonale sprawdza się w obecnych czasach, kiedy w wyniku globalnej konsolidacji rynku ubezpieczeniowego ilość ubezpieczycieli oraz dostępne lokalnie pojemności gwałtownie się zmniejszają – zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach europejskich. Dzięki temu spółki brokerskie PIB są w stanie znaleźć najlepsze rozwiązania dla swoich klientów nie tylko na krajowych rynkach, ale również coraz częściej, poza nimi.

Konsekwentnie realizowana strategia rozwoju

W Polsce PIB Group aktywne jest od roku 2020, kiedy do Grupy dołączyło WDB S.A. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju w ciągu zaledwie 3 lat, PIB Group Poland i spółki brokerskie wchodzące w jej skład, są już 6. co do wielkości grupą brokerską na polskim rynku. Na pewno w najbliższych latach dynamika rozwoju zostanie utrzymana. Natomiast to nie rankingi są naszym celem, lecz możliwość zapewnienia klientom jeszcze lepszej i efektywnej obsługi, a zespołom wchodzącym w skład Grupy – dalszego rozwoju, pomimo wielu wyzwań regulacyjnych (i nie tylko), z jakimi nasza branża musi się mierzyć. Dlaczego PIB tak dynamicznie się rozwija? Bo wiemy, że to ludzie są najważniejsi i dzięki ich przedsiębiorczości oraz zaangażowaniu możemy tworzyć dodatkową wartość dla naszych klientów, zespołów i udziałowców.

Najnowsze