18 C
Warszawa
środa, 29 maja 2024

Prof. Paweł Wojciechowski ponownie ministrem finansów? „Szefa resortu czeka bardzo dużo pracy”

Kto stanie na czele ministerstwa finansów? Wśród kandydatów wymieniany jest prof. Paweł Wojciechowski, który w przeszłości już pełnił to stanowisko.

Jak donosi portal Money.pl prof. Paweł Wojciechowski jest wymieniany w gronie kandydatów do fotela nowego ministra finansów.

– Zanim zaczniemy obsadzać stanowiska chciałbym, żeby opozycja demokratyczna ugruntowała władzę w Polsce – powiedział prof. Wojciechowski, pytany przez dziennikarzy Wirtualnej Polski o to czy przyjąłby to stanowisko.

– Nie jestem politykiem, nie należę do żadnej partii, choć od lat wspieram opozycję. Ministrem Finansów powinna być albo figura mocno polityczna, bo mamy ciężkie czasy i trzeba posprzątać bałagan po PiS, albo ktoś, na kogo zgodzą się wszystkie partie w koalicji. Ta zgoda jest ważna. Szefa resortu finansów czeka bez wątpienia bardzo dużo pracy. Dziś nie chcę spekulować na temat mojej osoby – powiedział dziennikarzom Wirtualnej Polski ekonomista.

Prof. Wojciechowski doradzał w sprawach gospodarczym premierom, a poza funkcją ministra finansów pełnił również stanowisko wiceministra spraw zagranicznych. Był głównym ekonomistom Pracodawców RP.

Obecnie jest przewodniczącym Rady Programowej Instytutu Finansów Publicznych. Prowadzi program „Dyżurni Ekonomiści Kraju” w „Gazecie Finansowej”.

Źródło: Money.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze