e-wydanie

5.4 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Koniecznie przeczytaj

Stały procent na Ukrainę?

Korea a sprawa polska

RZECZPOSPOLITA BABSKA

RYNEK CONTACT CENTER

W Stalowej Woli powstaje akcelerator przemysłowy. Ma pomóc lokalnym firmom

W Stalowej Woli powstaje Akcelerator Przemysłowy. Nowoczesny, trzypiętrowy budynek, o łącznej powierzchni ponad 8,5 tys. mkw, ma służyć lokalnym firmom w rozwoju ich biznesu. Inwestycja będzie kosztować ponad 70 mln zł, ma się zakończyć w czerwcu 2025 r.

Wykonawcą obiektu jest STRABAG, który zbuduje obiekt w formule „projektuj i buduj”. Inwestorem jest Agencja Rozwoju Przemysłu. Budynek ma mieć charakter produkcyjno-biurowo-usługowy o łącznej powierzchni 8603,9 m2 z przeznaczeniem pod wynajem przedsiębiorcom. Zaprojektowane rozwiązania jak stal, drewno i beton będą nawiązywać do otoczenia, uwzględniając charakter obszaru przemysłowego, a także niedalekich terenów leśnych. Założono zachowanie części drzewostanu w centralnej i południowej części działki oraz nowe nasadzenia drzew oraz roślinności.

Teren wewnątrz obiektu ma pełnić funkcję wypoczynkowo-rekreacyjną i będzie przeznaczony wyłącznie do ruchu pieszego. Budynek zostanie też wyposażony m.in. w instalacje fotowoltaiczne, zbiorniki retencyjne, stacje ładowania samochodów elektrycznych, miejsce przechowywania rowerów, inteligentne i ekologiczne systemy wentylacji, ogrzewania oraz zarządzania obiektem.

– Jesteśmy odpowiedzialni za kompleksową realizację projektu, od prac gruntowych po konstrukcyjne, roboty wykończeniowe i instalacyjne aż po zagospodarowanie terenu zewnętrznego, wraz z drogami wewnętrznymi i dojazdowymi – powiedział dyrektor techniczny Grupy Ryszard Dec. – Hala z częścią biurowo-usługową ma powstać na działce o powierzchni 17 tys. m2. W ramach pierwszego etapu inwestycji opracujemy dokumentację projektową wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Zaplanowane prace budowlane powinny potrwać około roku – dodaje.

Inwestycja Agencji Rozwoju Przemysłu będzie kosztowała ponad 70 mln PLN brutto, a prace mają potrwać do czerwca 2025 r.

Najnowsze