26.8 C
Warszawa
sobota, 25 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Przemysław Litwiniuk człowiekiem roku

Prawnik, samorządowiec i nauczyciel akademicki. Dr hab. Przemysław Litwiniuk został wybrany Człowiekiem Roku Ziemi Bialskiej 2019.

Przemysław LitwiniukW głosowaniu wzięli udział przede wszystkim czytelnicy lokalnego tygodnika „Wspólnota”, który swoim zasięgiem obejmuje obszar północnej Lubelszczyzny. Głosować można było za pomocą specjalnych kuponów drukowanych w tygodniku oraz SMS-ów.

Kandydatów do tytułu było 10. Wyróżniali się pracą na rzecz lokalnej społeczności, dobrymi wynikami w pracy zawodowej lub rywalizacji sportowej. Przemysław Litwiniuk zdeklasował rywali i zajął pierwsze miejsce w rankingu. Mecenas Litwiniuk jest działaczem Polskiego Stronnictwa Ludowego. W latach 2006–2014 był przewodniczącym Rady Powiatu Bialskiego, a od 2014 do 2018 r. piastował urząd przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego. Jego zaangażowanie w lokalne sprawy Lubelszczyzny było wielokrotnie wyróżniane. Jest honorowym obywatelem gminy oraz miasta Międzyrzec Podlaski. Wspierał m.in. koncepcje władz miasta dotyczące rozwoju dróg i zagospodarowania Międzyrzeckich Jeziorek i parku Potockich.

AB

Najnowsze