10.9 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Innowacje po sąsiedzku w duchu smart city w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”

Międzynarodowy certyfikat z zarządzania czeka na finalistów olimpiady społecznej „Zwolnieni z Teorii” – największego w Polsce projektu dla licealistów i studentów. Olimpiada daje możliwość zdobywania praktyki, działając w oparciu o nowoczesną metodykę nauczania. W jej ramach uczestnicy, robiąc prawdziwy projekt społeczny, rozwijają kompetencje proinnowacyjne, potrzebne w pracy i prawdziwym życiu, takie jak: empatia i poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów.

Partnerem kolejnej edycji „Zwolnionych z Teorii” został Emitel, który ma duże doświadczenie w zakresie rozwoju rozwiązań smart city – jako jedna z pierwszych firm w Polsce rozpoczął realizację nowatorskich projektów we współpracy z samorządami. Zaawansowane inteligentne rozwiązania z tego obszaru Emitel wdrożył już w kilku miastach w Polsce, m.in. we Wrocławiu, Piasecznie i Ostrowie Wielkopolskim.

Zespoły uczestniczące w ramach olimpiady w programie „Sąsiedzkie Innowacje”, nad którym czuwa Emitel, przygotują projekty dotyczące wdrażania innowacji, z wykorzystaniem technologii zgodnie z ideą smart city w swoich miejscowościach, dzięki którym mogą one stać się bardziej przyjazne zarówno dla środowiska, jak i dla mieszkańców. W realizacji własnej inicjatywy uczestników wspiera innowacyjna platforma edukacyjna. Dzięki niej wiedzą, jak działać i uczą się zarządzania projektem w profesjonalny sposób.

– Emitel z przyjemnością po raz kolejny został partnerem olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Jako firma zaangażowana społecznie od kilku lat wspieramy tę wartościową inicjatywę, pomagającą młodzieży rozwijać niezbędne na rynku pracy kompetencje. Jest ona bardzo popularna wśród młodych ludzi, którym umożliwia zdobycie cennego doświadczenia w zarządzaniu projektami. W projekcie Emitel młodzi ludzi będą pracować nad innowacjami z obszaru smart city, mającymi przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców ich miejscowości. My zajmujemy się tym na co dzień, dzięki technologii tworząc rozwiązania dla miast, pozytywnie wpływające na środowisko naturalne, a jednocześnie pozwalające żyć ich mieszkańcom lepiej, wygodniej i bezpieczniej. Zapraszamy do udziału w olimpiadzie i z niecierpliwością czekamy na projekty jej uczestników – powiedział Rafał Sekuła, dyrektor biura HR w Emitel. Olimpiada „Zwolnieni z Teorii” cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży. W sumie we wszystkich jej edycjach projekty ukończyło 28 764 finalistów, zrealizowano 5841 projektów społecznych i zanotowano ponad 30,6 mln beneficjentów projektów społecznych.

Najnowsze