18.9 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Pierwszy spot reklamowy stworzony przez AI

Firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed Pharma ruszyła z nową kampanią reklamową dla marki Maxon Forte. Nowa reklama jest połączeniem tradycyjnego scenariusza z nowoczesną technologią. Spot prezentuje potencjał AI w tworzeniu złożonych, emocjonujących i estetycznie zaawansowanych ujęć. Film został w całości wygenerowany przy użyciu AI.

Maxon Forte rozpoczął nową kampanię reklamową „Max – trener uwodzenia”. To jedna z pierwszych reklam tego typu w Polsce, której każdy element obrazu został wykreowany przez sztuczną inteligencję. Projekt ten burzy wieloletnie status quo produkcji reklamowej, wprowadzając nowe podejście i innowacyjne rozwiązania. Za przygotowaniem spotu reklamowego stoją agencje Love oraz mimo.ooo. Za strategię mediową, planowanie i zakup mediów odpowiada natomiast dom mediowy Zenith.

Maxon Forte to jeden z flagowych produktów OTC w portfolio Adamed Pharma, wiodącej firmy farmaceutyczno-biotechnologicznej krajowej branży farmaceutycznej. – Szukamy nowych rozwiązań, jesteśmy otwarci na przecieranie szklaków i tak właśnie postrzegamy wykorzystanie technologii AI w tym projekcie – mówi Maciej Derda, Business Unit Director OTX Adamed Pharma S.A.

Inicjatywa Zespołu Marketingu OTC Adamed Pharma oraz twórców kampanii “Max – trener uwodzenia” Michała Nowosielskiego (agencja Love) odpowiedzialnego za big ideę i scenariusz, reżysera – Filipa Żołyńskiego oraz Marcina Łukniewicza (agencja mimo.ooo) nie tylko przekracza dotychczasowe granice produkcji reklamowej, ale również rzuca wyzwanie branży marketingowo-reklamowej. Jest to wyraźny sygnał, że przyszłość reklamy może należeć do tych, którzy odważnie wykorzystają potencjał AI, łącząc kreatywność ludzką z możliwościami technologii. Wszystko na to wskazuje, że to dopiero początek rewolucji, która może zmienić oblicze marketingu, reklamy i komunikacji.

Sztuczna inteligencja coraz szerzej wykorzystywana jest w biznesie. Z punktu widzenia tworzenia reklam daje nam ogromne możliwości – z jednej strony jest w stanie wyjść poza granice naszej wyobraźni – ale z drugiej strony potrzebuje sterowania przez człowieka. To właśnie ta symbioza człowieka z technologią zaowocowały kreacją, którą rozpoczynamy naszą przygodę z AI i śmiało stawiamy krok w przyszłość – dodaje Maciej Derda.

Proces produkcyjny i podejście marketingowe wykorzystane do stworzenia nowej kampanii Maxon Forte, łączą w sobie dwa aktualne i zarazem przeciwstawne trendy. Z jednej strony jest to coraz bardziej zawansowane i złożone wykorzystanie technologii AI. Zaś z drugiej silny i antagonistyczny trend Made by Humans, który wyraźnie pokazał w czasie procesu produkcji, że wkład czynnika ludzkiego w wykorzystanie AI jest konieczny.

Ze sporą ostrożnością, choć zarazem ogromną ciekawością, wchodziłem w ten projekt. Dla kogoś, kto zaczynał swoją przygodę z reklamą we wczesnych latach 90-tych, zmiany sposobu komunikowania się ludzi, które dokonały się w ciągu kilkunastu ostatnich lat, to taka przeprowadzka z Drohiczyna do Szanghaju – przyznaje Michał Nowosielski, twórca scenariusza spotu.

W przypadku tworzenia treści filmowych na obecnym etapie największą rolę odgrywa świadomość działania dostępnych narzędzi i zbudowanie z nich takiego pipeline’u, który umożliwi jak najbardziej kontrolowalne efekty – mówi Filip Żołyński, reżyser spotu.

Marcin Łukniewicz, producent spotu zwraca zaś uwagę, że: – Produkcja spotu „Max – trener uwodzenia” dla mimo.ooo nie jest pierwszym krokiem, ale bez wątpienia jest punktem kulminacyjnym naszej długotrwałej pracy nad wykorzystaniem AI w kreacji treści.

Najnowsze