22.6 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Radomska fabryka podsumowuje rok

Zarząd radomskiej Fabryki Broni ocenił miniony rok jako wyjątkowo udany – czytamy na stronach Instytutu Staszica. Pomimo wymagającej rzeczywistości firma utrzymała silną pozycję dzięki intensywnej pracy zespołu i elastyczności w obliczu dynamicznych zmian na rynku zbrojeniowym.

Podpisanie aneksów do umów na dostawę karabinków MSBS GROT oraz umowy na dostawę karabinów wyborowych GROT 762N zasilanych amunicją 7,62 mm x 51, to jedne z kluczowych punktów mijającego roku. Zdaniem prezesa Fabryki Broni, dr Wojciecha Arndta, trwający projekt o nazwie „Rozbudowa mocy wytwórczych” znacząco przyczynił się do zwiększenia możliwości produkcyjnych. Projekt ten obejmuje inwestycje w nowe maszyny a także rozbudowę infrastruktury zakładowej, co umożliwi zwiększenie skali produkcji.

Modułowy Pistolet Samopowtarzalny MPS

Jednym z najnowszych projektów jest Modułowy Pistolet Samopowtarzalny MPS, który zdobył uznanie na ubiegłorocznych targach MSPO w Kielcach. Projekt ten, rozwijany od 2018 r., cechuje się modularnością, łatwością obsługi i bezpieczeństwem użytkowania. Przeprowadzone rygorystyczne testy potwierdziły niezawodność konstrukcji, a spółka szykuje się do wprowadzenia pistoletu na rynek.

Fabryka Broni utrzymuje intensywną produkcję dla Wojska Polskiego, jednocześnie rozwijając relacje z partnerami zagranicznymi, szczególnie z USA. Współpraca z firmami takimi jak Arms of America i Atlantic Firearms umożliwia dostarczanie produktów do rąk amerykańskich strzelców. Firma skupia się na zdobyciu uznania wymagających klientów z USA, wprowadzając m.in. pistolety VIS 100 M 1 i karabinki Beryl na ten rynek.

Celami prezesa Arndta jest nie tylko utrzymanie pozycji lidera na rynku, ale także ciągły rozwój i dostarczanie nowoczesnych rozwiązań dla Sił Zbrojnych i klientów cywilnych przez radomski zakład zbrojeniowy. Innowacyjność, elastyczność oraz rozbudowa infrastruktury są kluczowymi elementami strategii firmy.

Najnowsze