e-wydanie

11 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia 2024

Koniecznie przeczytaj

Stały procent na Ukrainę?

Korea a sprawa polska

RZECZPOSPOLITA BABSKA

RYNEK CONTACT CENTER

Znamy liderów przekazu idei ESG

RaportCSR jest w czołówce portali zajmujących się tematyką ESG – czytamy w raporcie PSMM Monitoring & More. Eksperci są zgodni, że pojęcie ESG dzięki mediom staje się coraz bardziej rozpoznawalne przez Polaków.

W latach 2020-2023 ukazało się niemal 91 tys. publikacji na temat ESG, a tylko w roku 2023 – w stosunku do początku badanego okresu – ich liczba wzrosła o 1,7 tys. punktów procentowych.

Obszerny raport przedstawił Sebastian Bykowski, prezes PSMM Monitoring & More podczas III Kongresu ESG – Liderzy Zrównoważonego Rozwoju – Europa. Ważne dla branży opracowanie nosi tytuł „Rola mediów w budowaniu świadomości na temat ESG”.

Na ESG często koncentrują się media ekonomiczne – ze względu na rosnące zainteresowanie społeczne i inwestycyjne związane z kwestiami zrównoważonego rozwoju. Ponadto działania z obszaru ESG wpływają na ryzyko biznesowe, co sprawia, że media analizują wpływ działań ekologicznych, społecznych i zarządczych na stabilność i perspektywy firm.

RaportCSR.pl w czołówce

Wśród liderów informowania o ESG jest portal Raportcsr.pl, który znalazł się w czołówce mediów w kategorii „definiowanie ESG w przekazie medialnym” w 2023 r. – Naszą rolą jest przybliżanie tego pojęcia wszystkim internautom. Warto dodać, że nasza praca jest dostrzegana – tłumaczą przedstawiciele redakcji portalu.

W minionym roku opublikowano 2730 materiałów medialnych, w których dziennikarze wyjaśniali znaczenie pojęć, z jakich składa się ESG albo, co należy rozumieć poprzez ten akronim. Wszystkie te materiały współczynnik dotarcia na poziomie 32 mln odbiorców.

W przekazie były obecne materiały skierowane zarówno do odbiorców, którzy spotkali się z terminem ESG po raz pierwszy, jak i do tych, którzy chcieli pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Wiele miejsca poświęcono na omówienie dyrektywy CSRD oraz na szacowanie wpływu, jaki będzie ona miała na przedsiębiorstwa.

TD

Najnowsze