28.7 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca 2024

Jak transparentność i jakość wpływają na decyzje zakupowe klientów? Nowa era w branży deweloperskiej!

Stojąc przed decyzją o zakupie nieruchomości, należy przede wszystkim upewnić się, że jest to korzystne przedsięwzięcie. Trzeba mieć pewność, że nie będzie ono generowało dodatkowych kosztów wynikających z konieczności przeprowadzania napraw i renowacji zaraz po rozpoczęciu użytkowania mieszkania. Niezależny odbiór techniczny to jedna z usług, które mogą wpłynąć na podniesienie zaufania nabywcy do sprzedającego i tym samym na przyspieszenie transakcji.

Czym jest niezależny odbiór techniczny?

Kupując mieszkanie na osiedlu od dewelopera, należy być świadomym tego, że może ono nie być pozbawione wad. Niestety, brak możliwości doglądania inwestycji na każdym jej etapie powstawania sprawia, że może dojść do różnych błędów w sztuce budowlanej. To tym bardziej prawdopodobne, gdy firma zajmująca się tym, stawia jednocześnie wiele podobnych lokali.

Nie należy jednak w każdej sytuacji przesadnie koncentrować się na potencjalnych wadach – dobry deweloper sprzeda klientowi nieruchomość w doskonałym stanie, eliminując ewentualne usterki jeszcze przed odbiorem. Warto jednak, aby wstępnej kontroli dokonał niezależny, zatrudniony przez nabywcę inspektor na przykład z firmy Pewny Lokal.

Jako osoba obiektywna jest w stanie szybko wyłapać ewentualne niedociągnięcia i skłonić firmę budowlaną do ich zlikwidowania, zanim dojdzie do finalnej sprzedaży. Profesjonalne odbiory nieruchomości zdaniem K. Przetacznika i P. Semeniuka z Pewnylokal.pl zmieniły branżę i wpłynęły na decyzje zakupowe klientów.

Dlaczego warto zadbać o indywidualny odbiór techniczny nieruchomości?

Transparentność usług to, poza ceną, jeden z najważniejszych czynników, jaki może mieć niebagatelny wpływ na decyzje zakupowe konsumenta. Ma szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku inwestycji tak dużych, jak zakup mieszkania. Przeznaczając część swojego budżetu na zakup nieruchomości właśnie na zatrudnienie niezależnego inspektora do dokonania odbioru, można w przyszłości pogratulować sobie rozważnej decyzji. Dzięki temu, że mieszkanie będzie nadzorowane nie tylko prze wykonawcę, ale również dewelopera oraz inspektora z ramienia nabywcy, można mieć pewność, że obecne w chwili odbioru usterki i niedociągnięcia zostaną wyeliminowane na wczesnym etapie i nie wpłyną na pogorszenie się stanu lokalu w przyszłości w czasie jego użytkowania.

Ludzie, którzy biorą kredyty lub wydają oszczędności swojego życia na wymarzone mieszkanie, chcą, aby było ono idealne – piękne, przestronne, solidnie wybudowane, a sama transakcja była jak najbardziej przejrzysta i uczciwie prowadzona. Dlatego ważne jest, aby informować osoby zainteresowane kupnem nieruchomości z pierwszej ręki, że mają możliwość dokonania indywidualnego odbioru technicznego.

Klienci zdecydowani na kupno domu lub mieszkania zdecydowanie należą do tych, o których warto zadbać w sposób szczególny – dlatego należy im umożliwić dokonanie świadomego wyboru na podstawie opinii fachowca, która może przyspieszyć finalizację całego procesu z korzyścią dla obu stron.

Najnowsze