e-wydanie

11 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia 2024

Koniecznie przeczytaj

Stały procent na Ukrainę?

Korea a sprawa polska

RZECZPOSPOLITA BABSKA

RYNEK CONTACT CENTER

Startuje akademia dla pasjonatów nauki

W piątek, 15 marca ruszyły zapisy na bezpłatne i otwarte warsztaty dla pasjonatów nauk przyrodniczych i ścisłych. W ramach wiosennej edycji Adamed SmartUP Academy zaplanowane zostały spotkania na trzech uczelniach wyższych: Politechnice Warszawskiej, Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Pierwsze z nich obędą się już na początku kwietnia.

Warsztaty to cykl bezpłatnych i otwartych spotkań weekendowych dla pasjonatów nauki, uczniów liceów ogólnokształcących i techników w wieku 14-19 lat. Organizatorem spotkań jest Fundacja Adamed, obchodząca w bieżącym roku jubileusz 10-lecia działalności, której celem jest wsparcie rozwoju utalentowanej młodzieży oraz popularyzacja nauk ścisłych i przyrodniczych. Od 2015 r., w zajęciach akademii wzięło udział już ponad 1600 uczestników z kilku miast Polski. Łącznie do tej pory było to już ponad 700 godzin dydaktycznych.

Uczestnicy wiosennej edycji tegorocznych warsztatów będą pracować w profesjonalnych laboratoriach, wykonywać eksperymenty i zdobywać wiedzę z zakresu fizyki, chemii i biologii pod okiem doświadczonych praktyków. Młodzi naukowcy poznają świat optyki, dowiedzą się jakie drobnoustroje żyją wewnątrz człowieka, zobaczą krwinki pod mikroskopem, zrobią swoje własne hologramy, a także dowiedzą się o nowoczesnych metodach badań śladowych ilości substancji wybuchowych za pomocą urządzeń stosowanych powszechnie do kontroli pasażerów i bagaży na lotniskach oraz w laboratoriach kryminalistycznych.

Szczegółowy harmonogram, opis poszczególnych zajęć, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie programu. Zapisy ruszyły 15 marca. Chętni mogą zgłosić się na kilka spotkań, liczba miejsc na każde z nich jest ograniczona.

PG

Najnowsze