21.3 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja 2024

Najlepsza wizytówka firmy? Zmotywowani i chętni do działania pracownicy

W dzisiejszym konkurencyjnym środowisku biznesowym, w którym talenty są jednym z najcenniejszych zasobów, employer branding staje się kluczowym elementem strategii HR.

Employer branding to koncepcja budowania wizerunku pracodawcy, który przyciąga, angażuje i zatrzymuje najlepszych pracowników. Jednak jak to robić skutecznie, by móc mówić o sukcesie? W Intrum postawiliśmy na realizację strategii, która sprawia, że pracownicy działają na rzecz naszego brandu, budując jednocześnie swoje marki osobiste.

Pracownicy Ambasadorami Marki

W Intrum chcieliśmy, aby to właśnie pracownicy byli najlepszą wizytówką firmy. Wiedzieliśmy, że osiągnięcie konkretnych efektów będzie możliwe tylko wtedy, gdy stanie się to w naturalny sposób. Pracownicy nie powinni być zmuszani do jakichkolwiek employer brandingowych działań, ponieważ wtedy skutek może być odwrotny do zamierzonego.

Do sformalizowania Zespołu Ambasadorów Marki Intrum przyczyniła się regularna aktywność naszych pracowników, która przejawiała się w wielu obszarach. Było to między innymi dzielenie się w mediach ekspercką wiedzą i doświadczeniem, wspieranie komunikacji zewnętrznej oraz reprezentowanie Intrum na wydarzeniach branżowych.

Przez ostatni rok Ambasadorzy Intrum mieli możliwość wzięcia udziału w różnych działaniach. Były to między innymi profesjonalne warsztaty medialne, które pomogły im doskonalić umiejętności komunikacyjne i wizerunkowe oraz możliwość prowadzenia specjalistycznych cykli w social mediach. Intrum stwarza pole do bycia ekspertem medialnym, co przyczynia się do budowania reputacji zarówno pracownika, jak i całej organizacji.

Aktywne angażowanie

Rozwój marki osobistej to tylko jedna z wielu korzyści, jakie płyną z programu. Firma aktywnie angażuje zespół w różnorodne, dedykowane akcje, w których Ambasadorzy biorą udział, zdobywając jednocześnie nagrody i benefity. Dzięki takim inicjatywom pracownicy rozwijają się również poza obszarem zawodowym.

Nie możemy też pominąć ogromnego zaangażowania w działania CSR. Ambasadorzy organizują wiele oddolnych akcji charytatywnych i inicjatyw, których celem jest dbanie o dobrostan zespołu, samorozwój, a także utrzymywanie wysokiego poziomu motywacji.

Zyskać przewagę konkurencyjną

Podsumowując, employer branding jest konieczny w firmach, którym zależy na pozyskaniu najlepszych pracowników. Dzięki naturalnemu podejściu do budowania wizerunku pracodawcy i marki osobistej, przedsiębiorstwo może osiągnąć sukces. Regularna aktywność Ambasadorów oraz wsparcie komunikacji zewnętrznej niewątpliwie przyczyniają się do wzrostu zaufania, lojalności oraz motywacji wśród zespołu. Dzięki takiemu podejściu firma buduje pozytywny wizerunek pracodawcy i zyskuje przewagę konkurencyjną na rynku pracy.

Najnowsze