21.3 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Pięć dobrych praktyk Grupy Ferrero wyróżnionych w Raporcie FOB

Aż pięć dobrych praktyk Ferrero, zostało umieszczone w tegorocznej edycji raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. To najważniejsza cykliczna publikacja FOB, wydawana nieprzerwanie od 2002 r.

Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w Polsce. Dobre praktyki zostały tradycyjnie podzielone na 7 obszarów, zgodnie z normą ISO 26000.

W 22. edycji raportu zaprezentowano 1046 działań podjętych przez 266 firm. Najwięcej działań zaprezentowanych w raporcie dotyczy zaangażowania społecznego, praktyk z zakresu pracy (i środowiska. Do mniej licznych należą obszary dotyczące praw człowieka, zagadnień konsumenckich, uczciwych praktyk operacyjnych i ładu organizacyjnego. Nowością w 22. raportu była możliwość przypisania praktyki do poszczególnych ESRS.

Grupa Ferrero już po raz 5. znalazła się w raporcie FOB „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W raporcie eksperci docenili 5 programów realizowanych przez Ferrero: System Compliance Ferrero, warsztaty „Współpraca z osobami z niepełnosprawnościami”, Punkt Medyczny w Zakładzie Produkcyjnym, system segregacji odpadów materiałowych w obszarach produkcyjnych oraz w magazynach, a także (jak co roku) program KINDER Joy of moving.

Źródło: RaportCSR.pl

Najnowsze