17.3 C
Warszawa
piątek, 19 lipca 2024

Kogo szuka McDonald’s?

McDonald’s to światowy lider na rynku franczyzy, który od ponad 30 lat z sukcesem rozwija się w Polsce. Obecnie restauracje pod złotymi łukami prowadzone są przez niemal 100 franczyzobiorców – lokalnych przedsiębiorców, którzy stale dążą do rozwoju i wywierają pozytywny wpływ na otoczenie. Jak wygląda droga do zostania franczyzobiorcą?

Marek Mikusek, Franchising Director McDonald’s Polska

Po pierwsze, franczyza McDonald’s to biznes dla ambitnych. Nie mogą go prowadzić osoby, które chcą być biernymi inwestorami. Firma oczekuje aktywnego uczestnictwa w codziennym funkcjonowaniu restauracji i rozwoju marki. Oczywiście oprócz szeregu wymogów formalnych i finansowych, równie ważne jest dopasowanie kandydata do profilu franczyzobiorcy. Zakłada on pełne zrozumienie wagi doświadczenia zarówno gości, jak i pracowników, świadomość wpływu tych elementów na biznes. Wzorcowy przedsiębiorca prowadzący restaurację McDonald’s musi mieć w sobie gen przedsiębiorczości, czyli odwagę do podejmowania decyzji i działania w zmieniających się warunkach, które są charakterystyczne dla branży gastronomicznej, chęć rozwoju i ciągłe dążenie do realizacji ambitnych celów.

Na długo związać się z marką

Franczyza McDonald’s to życiowy projekt, w którym franczyzobiorca łączy cele zawodowe i osobiste. Umowa podpisywana jest z reguły na 20 lat. Istnieje możliwość jej przedłużenia lub przeprowadzenia procesu przekazania restauracji jednemu ze swoich dzieci, czyli tzw. second generation. Nie jest to więc biznes „na chwilę”. To propozycja dla osób, które chcą na długo związać się z marką. Ważna jest pasja do pracy, a także umiejętność działania w grupie. Wśród naszych partnerów są osoby, które rozwijają franczyzę McDonald’s od ponad trzech dekad i w tym czasie stały się dobrymi sąsiadami dla lokalnych społeczności. Dla systemu duże znaczenie ma bowiem posiadanie przez franczyzobiorców „lokalnej perspektywy”, czyli chęci zaangażowania w życie okolicznych mieszkańców. Wiemy, że franczyza McDonald’s to biznes, który daje przestrzeń, aby działać lokalnie i robić dobre rzeczy dla ludzi, którzy nas otaczają.

Wzmacniamy franczyzobiorców w roli liderów

Oczekiwań od kandydatów na franczyzobiorców jest dużo, równie wiele jest korzyści, jakie oferuje marka. Jako franczyzor wzmacniamy franczyzobiorców w roli liderów i pomagamy im rozwijać i skalować biznes. Współpraca z McDonald’s oznacza dużą dynamikę wzrostu, najwyższe standardy i know-how globalnej marki. Wspieramy swoich partnerów w czasach trudnych, jak i na co dzień, przez możliwość stałych konsultacji z ekspertami Centrum Serwisowego, liczne szkolenia (również dla kadry kierowniczej restauracji) oraz udział w ogólnopolskich programach i akcjach marketingowych. Franczyza McDonald’s to więc sprawdzone i przetestowane procedury oraz prestiż współpracy z globalnym liderem, a także przestrzeń, by wciąż rozwijać się jako samodzielny przedsiębiorca.

Mamy ambitny plan na dalszy dynamiczny rozwój w Polsce. Jednym z filarów naszej strategii na najbliższe lata jest otwieranie nowych restauracji razem z naszymi partnerami – franczyzobiorcami, którzy już działają w ramach systemu McDonald’s, jak i nowymi, którzy dopiero dołączą do tego grona. Wspólnie chcemy i możemy więcej.

Najnowsze