17.5 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca 2024

Rynek TSL w Polsce

Rynek magazynów w Polsce

rynek_TSL_w_Polsce.pdf

3,1 mln m2 w ramach nowych umów i ekspansji, a 3,9 mln m2 uwzględniając również renegocjacje – tak kształtował się popyt na rynku magazynowym w Polsce w 2017. (…)

Pracownik ze Wschodu – być albo nie być dla branży

Do 2050 roku na rynku pracy zabraknie około 10,6 mln osób w wieku 18–44 lat. Może to wyrównać migracja 4,5 mln pracowników ze Wschodu – wynika z danych Deloitte. (…)

Logistyka w dobie iinowacji

Natura nie znosi próżni, jak mawiał Francois Rabelais. Podobnie jest z logistyką. To dziedzina, która z jednej strony oferuje stabilizację, a z drugiej kocha ruch, zmiany i pęd do przodu. (…)

Ranking firm z branzy TSL wg wielkości przychodów w 2017 r.

Nieustannie dynamicznie

Początek 2018 roku wskazuje na dalszy dynamiczny rozwój rynku magazynowo–produkcyjnego w Polsce. Wzrost wspierany jest przez rosnące zaufanie inwestorów do krajowej gospodarki, rozwój infrastruktury drogowokomunikacyjnej, znaczące powiększanie się rynku e-commerce i duży popyt ze strony inwestorów na obiekty generujące stały dochód. (…)

Zwiększyć udział kobiet w rynku pracy

W Europie co dwudzieste miejsce pracy oferowane jest w branży transportowej – tak wynika z doniesień Komisji Europejskiej. Organ wskazuje, że ponad 11,4 miliona Europejczyków jest związanych zawodowo z usługami TSL, z czego zdecydowaną większość stanowią mężczyźni. Nadal niewiele kobiet decyduje się na zatrudnienie w transporcie. (…)

Wygrywamy kosztami i prac ownikami,przegrywamy administracją

Polska okazuje się bardzo atrakcyjnym rynkiem dla przedstawicieli sektora logistycznego. W aż 3 z 5 badanych obszarów nasz kraj wypada lepiej niż inne państwa europejskie – wynika z raportu CBRE i Panattoni „Logistics Confi dence Index Poland 2017”. (…)

Skutecznie rozliczyć czas pracy kierowców

Porównujemy koszty, analizujemy zalety i wady obu rozwiązań. Dla kogo lepszym rozwiązaniem jest oprogramowanie, dla kogo usługa rozliczania czasu kierowców? Co wziąć pod uwagę przy wyborze optymalnego modelu dla swojej firmy? (…)

Szybki rozwój generuje wyzwania

Rodzima branża transportowa przeżywa dobry czas – polski eksport ma się dobrze, a firmy transportowe sukcesywnie zwiększają flotę. Aby jednak zachować tempo wzrostu i nie dopuścić do stagnacji przedsiębiorcy muszą zmierzyć się z wyzwaniami, które ich czekają w rozpoczętym właśnie roku oraz przyszłych latach.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze