31.6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca 2024

Inwestor GF

10 NAJLEPSZYCH PRODUKTÓW INWESTYCYJNYCH

inwestor_GF_3.pdf

Zaoszczędzić na emeryturę, czyli IKE i IKZE bez tajemnic

W ciągu ostatnich miesięcy temat odkładania pieniędzy na emeryturę stał się bardzo głośny, głównie za sprawą nowej reformy emerytalnej zaprezentowanej przez rząd. (…)

WPŁYW DZIAŁAŃ PROTEKCJONISTYCZNYCH

Jakie będą skutki wprowadzenia ceł na stal i aluminium przez Donalda Trumpa? Działania protekcjonistyczne Stanów Zjednoczonych wpłyną na kondycję branży metalurgicznej na całym świecie oraz są zapowiedzią kolejnych kroków administracji rządowej USA, ale i UE czy Państwa Środka. (…)

Zainwestować w mieszkanie pod wynajem

Mieszkania deweloperskie nabywane są w większości za gotówkę, ale coraz więcej osób inwestuje także w nieruchomości na wynajem, kupując je na kredyt. (…)

Zainwestować nadwyżki finansowe

Każde przedsiębiorstwo, stoi przed dylematem optymalnego zagospodarowywania gotówki. Tak naprawdę środki finansowe są przysłowiowym „być albo nie być” każdego przedsięwzięcia gospodarczego. Brak płynności okazał się już wielokrotnie gwoździem do trumny nawet w dużych firmach. (…)

Wsłuchiwać się w nastroje rynkowe, czyli na czym opierać się, podejmując decyzje inwestycyjne

Decyzje inwestycyjne można opierać na różnorodnych podstawach. I od podejścia posiadacza kapitału, jego wiedzy ekonomicznej, preferencji, stylu inwestowania, horyzontu inwestycyjnego, itp. zależy, które z nich mają decydujące znaczenie. (…)

Akcje czy obligacje? Dla każdego coś dobrego

Budowa portfela inwestycyjnego wydaje się w teorii relatywnie prosta – im dłuższy okres inwestycyjny i większa skłonność inwestora do ryzyka, tym więcej ryzykownych aktywów (m.in. akcji) powinien on zawierać. Natomiast w przypadku relatywnie krótkiego okresu inwestycyjnego bądź dużej awersji do ryzyka, portfel powinien być zbudowany w znacznej części z instrumentów bezpiecznych. (…)

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze