23.4 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

ATC Cargo chce przekroczyć 100 tys. TEU obsługiwanych kontenerów w tym roku

ATC Cargo planuje w tym roku przekroczyć 100 tys. TEU objętości obsługiwanych kontenerów wobec ok. 88,4 tys. TEU w ub.r., podała spółka.

Głównym celem ATC Cargo w br. jest dalsze wzmacnianie pozycji na rynku usług spedycji kontenerowej poprzez optymalizację kosztów oraz ekspansywne działania pozwalające na pozyskiwanie nowych klientów.

– W pierwszym kwartale 2018 r. ATC Cargo obsłużyła 28 910 TEU, co oznacza przyjętą pojemność kontenera ładunkowego. W analogicznym okresie 2017 r. spółka obsłużyła 19 019 TEU, co wyznacza dynamikę wzrostu spółki na poziomie 52 proc. Za tym idzie też wzrost przychodów, które w pierwszym kwartale wyniosły 50 434 556,79 zł, w porównaniu do 45 928 117,35 zł osiągniętych w tym samym okresie w roku 2017. To wzrost o 9,81 proc. ATC Cargo w tym roku planuje przekroczyć 100 tys. TEU – czytamy w komunikacie. TEU (twenty-feet equivalent unit) to jednostka pojemności równoważna objętości kontenera o długości 20 stóp.

– Pobiliśmy rekord wszechczasów, jeśli chodzi o liczbę obsłużonych kontenerów. […] Nasza pozycja na rynku polskim jest coraz silniejsza. To efekt naszej kilkuletniej historii, zwykłej organicznej pracy, która przynosi efekty. Z roku na rok coraz większe i coraz bardziej spektakularne – skomentował prezes Artur Jadeszko, cytowany w komunikacie. Głównym celem w 2018 roku jest dalsze wzmacnianie pozycji na rynku usług spedycji kontenerowej poprzez optymalizację kosztów oraz ekspansywne działania pozwalające na pozyskiwanie nowych klientów. ATC Cargo ma w planach również rozwój usług magazynowych na bazie własnego magazynu w Gdańsku, a także kontynuację działań mających na celu zwiększenie skali działalności spółki oraz dalsze umacnianie jej pozycji rynkowej, podano także w komunikacie.

– W 2015 r. na terenie Chin utworzyliśmy nowe spółki, zdobyliśmy koncesję i z powodzeniem rozpoczęliśmy działalność operacyjną. Ta strategia jednak się zmieniła wraz z nabyciem pakietu akcji ATC Cargo – 7,58 – przez naszego dotychczasowego partnera: Worldwide Logistics Group. Teraz pozycjonujemy się jako grupa i mimo, że wciąż jesteśmy silnym graczem na rynku azjatyckim, szczególnie chińskim, to chcemy nasze cele realizować już wspólnie. To ważne, bo Worldwide Logistics Group w tym roku obsłuży, według szacunków, około 600 tys. firm, a to oznacza, że jest to jeden z wiodących operatorów na świecie. Łączymy siły i stajemy się częścią potężnej grupy – wskazał Jadeszko.

atc cargo

WWL, który w lutym br. nabył 7,54 proc. akcji ATC Cargo, ogłosił w marcu, że wybrał Polskę na centrum operacyjne ekspansji w Europie przede wszystkim ze względu na partnerstwo z ATC Cargo. W I kw. 2018 r. ATC Cargo miało 166,91 tys. zł skonsolidowanego zysku netto wobec 202,16 tys. zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio: 50,81 mln zł wobec 45,85 mln zł. Jednostkowy zysk netto w tym okresie wzrósł do 325,73 tys. zł z 207,62 tys. zł zysku rok wcześniej. ATC Cargo jest operatorem logistycznym obsługującym ładunki „door to door” transportem morskim, lotniczym, drogowym bądź z zastosowaniem rozwiązań intermodalnych. Zajmuje się również obsługą celną, wykonywaniem wymaganych badań, uzyskiwaniem stosownych certyfikatów, magazynowaniem, obsługą portową (w Chinach ATC Cargo obecne jest w 16 portach) itp. Spółka jest notowana na rynku NewConnect.

Źródło: ISBnews

Najnowsze