28.2 C
Warszawa
sobota, 20 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Znamy Laureatów XXVIII edycji konkursu „Teraz Polska”

W poniedziałek, 18 czerwca 2018 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się XXVIII uroczysta Gala „Teraz Polska”, podczas której nagrodzone zostały najlepsze polskie firmy, usługi, innowacje i samorządy.

Po raz dziewiąty przyznane zostały również tytuły Wybitnego Polaka. W tym roku Kapituła Konkursu „Teraz Polska” nagrodziła Godłem 12 produktów, 10 usług, 2 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 2 gminy.

 

– Największym zaskoczeniem XXVIII edycji konkursu „Teraz Polska” jest ogromne zróżnicowanie firm pod względem wielkości – mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

– Wśród tegorocznych laureatów znalazły się największe polskie marki, jak POLPHARMA, MLEKOVITA, ITAKA, czy PKN ORLEN, a z drugiej strony niewielkie, często rodzinne przedsiębiorstwa, jak Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley, czy Podlaska Chata. Z satysfakcją obserwujemy także, jak z roku na rok wśród laureatów przybywa firm oferujących najnowocześniejsze rozwiązania w swoich branżach. W tym roku po raz pierwszy nagrodziliśmy bezzałogowy statek latający Tiguar S-410 i akcesoria związane z ideą inteligentnego domu – dodaje. Godło „Teraz Polska” cieszy się dziś zaufaniem, uznaniem społecznym i dobrą opinią publiczną. Jest gwarancją najwyższej jakości, jaką otrzymują konsumenci, nabywający produkt czy usługę.

– Polacy ufają Godłu „Teraz Polska”. Dla laureatów konkursu korzystanie z tego biało-czerwonego znaku jest więc ogromnym wyróżnieniem, ale i wielkim obowiązkiem. Tego zaufania nie można bowiem zawieść – wyjaśnia Krzysztof Przybył. Wśród wyróżnionych znalazła się m.in. firma LUX MED, która została doceniona za model skoordynowanej, kompleksowej opieki onkologicznej.

– Choroby onkologiczne to problem, który dotknie co czwartego Polaka. Jednocześnie badania pokazują, że polski pacjent z chorobą nowotworową ma dużo mniejsze szanse na przeżycie, niż obywatele innych krajów europejskich. Naszym celem jest zwiększenie szans polskich pacjentów na powrót do normalnego życia poprzez poprawę dostępu do diagnostyki i leczenia na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że nasze starania spotkały się z uznaniem Kapituły i zostały wyróżnione godłem „Teraz Polska” – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

Podczas wieczornej Gali poznaliśmy również Laureatów IX edycji konkursu „Wybitny Polak”, którzy swoją działalnością oraz licznymi sukcesami promują wizerunek Polski i Polaków na świecie. W tym roku tytuły „Wybitnego Polaka” otrzymali: Jerzy Skolimowski – reżyser, scenarzysta i aktor f lmowy, malarz, poeta, Kamil Stoch – najbardziej utytułowany polski skoczek narciarski i ks. prof. Michał Heller – kosmolog, filozof i teolog, pierwszy Polak – laureat Nagrody Templetona.

Znamy Laureatów XXVIII edycji konkursu „Teraz Polska”

Konkurs „Wybitny Polak” odbywa się zarówno poza granicami Polski (edycje regionalne, m. in. we Francji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii, na Zachodnim Wybrzeżu USA, w Nowym Jorku i Chicago), jak i w kraju (edycja światowa). Laureaci edycji regionalnych są automatycznie nominowani w edycji światowej.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze