19.7 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Poznaliśmy Ambasadorów Zdrowia

Po Ambasadorach Gospodarki i Ambasadorach Innowacji – nagrodach przyznawanych przez Instytut Biznesu – przyszedł czas na wyróżnienie Ambasadorów Zdrowia. Galę poprzedziła debata „Nauka – Biznes – Innowacje a wyzwania współczesnej medycyny”.

 Debatę poprowadził znany konsultant biznesowy Dariusz Duma. Uczestnicy debaty szukali odpowiedzi na pytania: czy biznes i medycyna mogą dać efekt synergii, czy medycyna i farmacja miałaby szansę rozwijać bez wsparcia biznesu, czy widać zmiany biznesu w podejściu do wspierania innowacji w medycynie, a także jakie są szanse na spektakularne osiągnięcia medyczne w Polsce.

Ważną kwestią, jaka została poruszona to problemy z jakimi muszą się mierzyć pacjenci i lekarze, i to zarówno dotyczące bezpieczeństwa warunków pracy, opieki lekarskiej, ale i dostępu do lekarstw. Zastanawiano się jak na nasze zdrowie wpływa to, co jemy, czy mamy do czynienia z bezpieczną żywnością? W dyskusji wzięli udział dr hab. n. o zdr. Aldona Kubica prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Kierownik Katedry Promocji Zdrowia, dr n. med. Anna Maria Ambroziak, Dyrektor Medyczny i Naukowy Centrum Okulistycznego Świat Oka, Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Bartłomiej Żerek, Kierownik Departamentu Innowacji w Adamed oraz Tadeusz Wojciechowski, Prezes Biura Promocji Jakości. Partnerami wydarzenia byli: DAS Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej, Apartamenty Złota 44 oraz IPOPEMA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

Tytuł Ambasadora Zdrowia 2018 trafił do najciekawszych osobowości i organizacji z obszaru medycyny. Doceniono tych, którzy wspierają pacjentów w zmaganiu się chorobami i pomagania im w walce z wszelkimi dolegliwościami oraz przyczyniają się do dbania o komfort życia. Do współpracy przy wyborze laureatów zostały zaproszone instytucje naukowe, uczelnie i przedsiębiorcy. Nagrodzeni tytułem Ambasador Zdrowia zostali: prof. dr hab. med. Jerzy Sadowski, prezes zarządu Unicardia & Unimedica, prof. dr hab. n. med. Cezary Szczylik, ordynator Oddziału Onkologii w Szpitalu Europejskie Centrum Zdrowia Otwock, dr hab. n. o zdr. Aldona Kubica prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierownik Katedry Promocji Zdrowia, a także prof. dr hab. med. Andrzej Kokoszka, kierownik II Kliniki Psychiatrycznej WUM. Ambasadorami Zdrowia 2018 zostały nagrodzone także dwie instytucje: Diaverum Polska – dostawca usług nefrologicznych oraz Świat Oka Centrum Okulistyczne.

Została również wręczona specjalna nagroda Ambasadora Innowacji 2018 dla dr nauk ekonomicznych Mateusza Grzesiaka, którego celem jest dostarczenie światu narzędzi z zakresu mixedmentalarts – systemu, który łączy psychologiczne techniki pochodzące z różnych dziedzin w celu stworzenia nowatorskich modeli zmiany w życiu osobistym i biznesie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze