21.7 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Leonardo kończy 70 lat

Grupa Leonardo, międzynarodowy lider w branży obronności i bezpieczeństwa, świętuje 70-lecie istnienia. Z okazji jubileuszu Grupa postanowiła uruchomić „Fundację Leonardo”, która będzie promować tzw. oświeconą kulturę i technologię biznesu dla wspólnego dobra.

 Rozwijając się i ewoluując przez 70 lat w samym sercu bazy przemysłowej Włoch, Grupa Leonardo – która pierwotnie nazywała się Finmeccanica – stała się krajowym i międzynarodowym liderem w branży lotniczej i kosmicznej, obronności i bezpieczeństwa (AD&S). Lata sukcesów komercyjnych, w połączeniu ze skutecznym reagowaniem na okresowe wyzwania, zapewniły spółce wysoką pozycję czołowej grupy przemysłowej Włoch oraz jednej z dziesięciu czołowych firm w branży AD&S.

Mając wielokulturową, spójną i dynamiczną organizację, Leonardo może poszczycić się znaczącą obecnością międzynarodową oraz szeroką siecią handlową, która jest w stanie odpowiadać na potrzeby globalnej społeczności w zakresie bezpieczeństwa. W Polsce Grupa jest właścicielem zakładów PZL-Świdnik. Misja biznesowa Leonardo została wsparta w ostatnim czasie poprzez ustanowienie „Fundacji Leonardo”, stanowiącej podstawę dla rozwijania dialogu między przemysłem a społeczeństwem, promowania kultury biznesowej we wszystkich regionach Włoch, wnoszenia wkładu w takie dziedzictwo kulturowe jak muzea oraz rozpowszechniania akademickich studiów i badań.

– Pierwsze 70 lat Grupy Leonardo to prawdziwa historia innowacji. Podkreślając swoje dziedzictwo, dajemy inspirację dla naszej przyszłości – stwierdził Giovanni De Gennaro, prezes Leonardo.

– Ustanawiając swoją nową Fundację, Leonardo podejmuje kroki mające na celu podzielenie się naszym cennym dziedzictwem wiedzy i kultury biznesowej. Postrzegamy Fundację jako narzędzie do szerzenia naszej zasady „technologii jako siły napędowej wspólnego dobra” pod sztandarem przemysłowego humanizmu. To nowoczesne kredo w zakresie zarządzania postrzega przeszłość jako źródło inspiracji dla budowania przyszłości, zarówno dla samej spółki jak i dla regionów, w których działa.

Początki Leonardo to rok 1948, gdy założona została spółka „Societa Finanziaria Meccanica” (później w skrócie nazwana „Finmeccanica”). Od tamtych czasów, Grupa doświadczyła szeregu zmian w obliczu historycznych wydarzeń mających miejsce zarówno we Włoszech jak i na całym świecie. Z upływem lat marki składające się na Finmeccanica same stały się liderami w swoich sektorach przemysłowych a dzisiaj połączyły się w jedną wiodącą firmę w branży AD&S.

W istocie przekształcenie w jedną spółkę wyznaczyło początek nowego etapu: nie jako holdingu finansowego, ale raczej jako zintegrowanego podmiotu przemysłowego. Ten podmiot, silnie zorientowany na wysokie technologie i skoncentrowany na branży AD&S, umieścił klientów, innowacyjność oraz zrównoważony rozwój w samym sercu strategii wzrostu. Mająca miejsce w roku 2016 zmiana nazwy na Leonardo, która ma odzwierciedlać innowacyjny geniusz Leonardo da Vinci, to symboliczny proces odnowy, którego kulminację stanowi Plan Przemysłowy Spółki na lata 2018-2022.

Najnowsze