24.9 C
Warszawa
wtorek, 23 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Arcus notuje bardzo dobry rok

Polska spółka technologiczna Arcus zamyka rok z kolejnymi nagrodami na koncie. Firma aktywnie wpisała się również w obchody stulecia niepodległości.

 W grudniu Arcus odebrał Złoty Laur Niepodległej w kategorii „Rodzinna Firma z Pięknymi Tradycjami”. Jak powiedziano w laudacji, „dzięki pięknym różnicom pokoleń, nawet niemożliwe staje się możliwe”.

– Odbierając tak cenną nagrodę w roku jubileuszowym, nie sposób nie wspomnieć o skromnych początkach naszej firmy, która mieściła się w jednym pokoju. Przyjęliśmy strategię cierpliwego rozwoju nastawionego na długoterminowe efekty – mówi prezes Grupy Arcus Michał Czeredys, współzarządzający dziś wraz z ojcem Markiem i bratem Rafałem fi rmą rodzinną o ponad 30-letniej tradycji. Arcus ma dodatkowe powody do zadowolenia z powodu grona laureatów, w którym znalazła się spółka. Wśród nagrodzonych są bowiem m.in. PKN Orlen, OCEANIC, PKP Cargo, ENTER AIR, Grupa Mokate czy PKO BP. To nie koniec tegorocznych wyróżnień. Firma będąca przedstawicielem japońskiego producenta Kyocera Document Solutions, otrzymał nagrodę w konkursie miesięcznika „IT w Administracji” w kategorii „Urządzenia biurowe”. Drukarka Kyocera ECOSYS M3655idn została uznana za najlepsze rozwiązanie dla instytucji publicznych dzięki głosom użytkowników biurowych. Urządzenie dostało więc premię za praktyczne zastosowanie w „bezkompromisowym środowisku pracy”, a nie wyłącznie za dane katalogowe.

– Ustawa o finansach publicznych jednoznacznie wymaga od samorządów efektywności i skuteczności w zakresie funkcjonowania oraz wydatkowania środków publicznych. Ta nagroda jest potwierdzeniem stosowanej przez nas od lat strategii polegającej na dostarczaniu polskiej administracji rozwiązań niezawodnych i jednocześnie najefektywniejszych pod względem TCO, czyli całkowitych kosztów posiadania – powiedział Michał Gembal, dyrektor marketingu Grupy Arcus, przedstawiciela Kyocera w Polsce. Firma również inwestuje w rozwój. W grudniu spółka poinformowała, że zamierza otworzyć kolejne punkty z usługą samodzielnego drukowania, kopiowania i skanowania Arcus Kyocera Zeccer. Będą to Auchan Supermarket Bieruń, Wrocław (Auchan Supermarket Hubska, Auchan Supermarket Ustronie, Auchan Supermarket Zwycięska), Warszawa (Simply Market Broniewskiego). W planach jest dalsza ekspansja innowacyjnej usługi.

Ostatni kwartał upłynął także pod znakiem zaangażowania firmy w obchody święta niepodległości. W roku jubileuszowym Arcus był partnerem technologicznym XV Balu Niepodległości, organizowanego przez Stowarzyszenie Kuźnia Milanowska. Uroczysty bal, który miał miejsce w warszawskim Hotelu Bristol, został uwieczniony właśnie dzięki Arcusowi, który zapewnił uczestnikom szczególną pamiątkę – indywidualne zdjęcia par uczestniczących w balu. Upływający rok przyniósł spółce także szczególny sukces w postaci polubownego zakończenia sporu ze Skarbem Państwa – Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ). Strona państwowa zobowiązała się zapłacić Konsorcjum Arcus i Decsoft 3,581 mln zł. Ugoda zamyka wzajemne roszczenia wynikające z Umowy z 2013 r. dotyczącej projektu „Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych”. Konsorcjum spółek pracowało nad infrastrukturą techniczno-systemową w ramach projektu elektronicznej platformy zdarzeń medycznych.

– Pozwala to z optymizmem spojrzeć na rozwiązywanie podobnych sporów w przyszłości – mówił Michał Czeredys, prezes Grupy Arcus. Arcus jest jednym z największych na polskim rynku dostawców zintegrowanych systemów zarządzania dokumentem i korespondencją masową oraz przedstawicielem japońskiej marki Kyocera Document Solutions w Polsce. Firma dystrybuuje także specjalistyczne urządzenia do korespondencji masowej Pitney Bowes. Arcus i spółki zależne: T-matic Systems, Geotik, Arcus Systemy Informatyczne oraz DocuSoft dostarczają kompleksowe rozwiązania oraz usługi z zakresu telematyki, inteligentnych sieci oraz obsługi korespondencji.

Najnowsze