e-wydanie

7.9 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia 2024

Koniecznie przeczytaj

Stały procent na Ukrainę?

Korea a sprawa polska

RZECZPOSPOLITA BABSKA

RYNEK CONTACT CENTER

Inteligentny samorząd

Aby tworzyć rozwiązania Inteligentnych Miast, niezbędne jest zapewnienie systemów komunikacyjnych, łączących czujniki i urządzenia monitorujące z systemami gromadzącymi dane, w celu ich analizy oraz reakcji na zaistniałe zdarzenia – mówi Agencji Informacyjnej Andrzej Kozłowski prezes zarządu spółki Emitel. Jak dodaje, w tym miejscu zaczyna się rola przedsiębiorstw, które potrafią dostarczyć odpowiednie rozwiązania.

– Emitel jest w tym gronie, a nawet pretenduje do grona liderów w zakresie rozwoju rozwiązań Inteligentnych Miast – przekonuje Kozłowski.
– Jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw rozpoczęliśmy realizację nowatorskich projektów we współpracy z samorządami. Firma tworzy cały ekosystem, łącząc rozwiązania i usługi innych firm, stwarzając szansę na szybszy rozwój nowego segmentu biznesu, w ten sposób odpowiada na szanse jakie stwarza Gospodarka Innowacyjna 4.0. Oferowana przez Emitel sieć transmisyjna na potrzeby IoT/SmartCity bazuje na technologii Long Range Radio, która pozwala wprowadzać rozwiązania internetu wszechrzeczy zanim powstanie w Polsce ogólnopolska sieć 5G. W ramach udostępnionej przez spółkę sieci samorządy mogą wdrażać pierwsze rozwiązania, które poprawią standard życia mieszkańców, w tym także pomogą w walce z problem zanieczyszczenia środowiska.

– Projekty realizowane przez Emitel są otwarte dla wszystkich podmiotów zainteresowanych współpracą i tworzeniem oraz sprzedażą własnych usług na bazie transmisji w sieci działającej w systemie Long Range Radio – mówi prezes. Jako przykład podaje pilotażowe projekty, które spółka realizuje w kliku polskich miastach. Ostatnio podpisał list intencyjny w tym obszarze z władzami Wrocławia. Uznaniem osiągnięć Emitela jest otrzymane wyróżnienie Wektor Biznesu 2018, przyznane przez Pracodawców RP. – Na tę nagrodę zapracował cały zespół spółki – mówi Kozłowski. – Emitel zamierza nadal utrzymywać nastawienie na niezawodność i innowacje. A jak powiedział Winston Churchill – „Nastawienie to mała rzecz, która robi wielką różnicę”.

Źródło: Agencja Informacyjna/PG

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze