9.6 C
Warszawa
środa, 28 października 2020

In Vino Veritas

Koniecznie przeczytaj

Pełzający lockdown

Nie zrobiono nic...

Górski Karabach. Nowe ludobójstwo Ormian?

Do tej wojny nigdy by nie doszło...

Lockdown w wersji pełzającej

Pod dyktando paniki

Perły polskiego biznesu

25 najbardziej przedsiębiorczych kobiet

Nasze własne, prywatne „Pod słońcem Toskanii”

Gdyby ktoś chciał gwałtownie zmienić swoje życie i żyć, ot choćby z produkowania wina, to na rynku europejskim pojawiło się kilka winnic „do wzięcia”. Cena może wydawać się nieco zaporowa, ale czego się nie robi dla zrealizowania marzeń o życiu pięknym, szlachetnym i – last but not least – zamożnym? Ot, takie nasze własne, prywatne „Pod słońcem Toskanii”.

Słodka Francja – 3 miliony 74 tys. euro

in vino veritas 1

Szukając nowego miejsca do zamieszkania i realizacji marzeń, najpierw trzeba spojrzeć na Francję. Tam, w tradycyjnie winiarskim regionie Bordeaux można za jedyne 3 miliony 74 tys. euro nabyć działającą od 1720 r. winnicę (ciągle eksportuje swoje wino do Chin), zamieszkać zaś w należącym do posiadłości zamku z XVII wieku. A i do cywilizacji niezbyt daleko: najbliższy McDonald znajduje się w Bordeaux, niecałe pół godziny jazdy samochodem.

Gorąca Portugalia – 9 mln euro

in vino veritas 2in vino veritas 3

Gdyby ktoś miał trochę więcej gotówki, tak powiedzmy, trzy razy więcej, to za 9 mln euro może kupić winnicę w portugalskim regionie Minho (tuż przy granicy z Hiszpanią), gdzie produkowane jest słynne Vinho Verde (dosłownie: zielone wino). Wraz z winnicą (zdumiewająco nowoczesną), kupujemy w pakiecie pałac w stylu mauretańskim i laboratorium enologiczne, w którym będziemy mogli eksperymentować z różnymi mieszankami i stylami wina.

Pora na Cavę– 15 mln euro

in vino veritas 4

W pobliżu Barcelony (a wszak to drugie co do wielkości miasto Hiszpanii) za jedyne 15 mln euro można nabyć posiadłość, w której produkuje się słynną Cavę, gatunek hiszpańskich musujących win. Słowem można na wielką skalę produkować swój ulubiony napitek. Nic, tylko kupować.

Żyć jak mnich (w Toskanii) – bezcenne

in vino veritas 5

Wreszcie pozostaje nam Toskania. Możemy tam nabyć 15-wieczny klasztor, w pełni przystosowany do współczesnego życia. Wraz z nim stajemy się właścicielami 30 hektarów ziemi, z której połowa pokryta jest winoroślą, fabryki zaopatrzonej w urządzenia do butelkowania, wreszcie piwnic przygotowanych do przechowywania beczek. Słowem wszystko, co jest niezbędne do produkowania wina Chianti. Jeden problem: nie została podana cena.

in vino veritas 6

Najnowsze

Zadbaj o swoje finanse, nie rezygnując z zakupów

Kontrolujesz wszystkie swoje wydatki i prowadzisz specjalne listy, które grupują je na poszczególne kategorie? Porządek w finansach zapewnia spokój, a często przekłada...

Czy możliwe jest bezpieczne korzystanie z chwilówek?

Szybkie pożyczki przez internet

Jak wybrać odpowiednie autocasco?

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie dodatkowego autocasco

Fiskus się miota

W sprawie tzw. faktur uproszczonych resort finansów i fiskus ciągle zmieniają zdanie

Strajk w skarbówce

W ramach protestu urzędnicy skarbówki wyłączyli komputery