17.2 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Z Modlina do Malagi

ITAKA do  Malagi

Największy touroperator w Polsce, ITAKA, zainaugurował pierwsze rejsy czarterowe z Lotniska Warszawa-Modlin do Malagi w Hiszpanii.

Pierwszy rejs czarterowy ITAKI do Malagi w Hiszpanii miał miejsce na początku maja. Rejsy, wykonywane przez Ryanair Sun, będą odbywały w każdy poniedziałek aż do 30 września. To już kolejny duży touroperator po TUI Poland, który korzysta z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. ITAKA to największy touroperator w Polsce. Właśnie świętuje 30 lat od rozpoczęcia działalności. Każdego roku ITAKA proponuje ponad 200 tras wycieczkowych do 55 krajów i ponad 1000 hoteli. W ciągu 30 lat działalności w ofercie ITAKI znalazło się 3687 hoteli i 1095 programów objazdowych, zasięgiem geograficznym obejmując 113 krajów na 7 kontynentach.

– Start samolotu z pasażerami ITAKI to kolejny symbol zmian, jakie zachodzą w naszym porcie lotniczym. Trwają rozmowy w sprawie kolejnych kierunków z naszego lotniska. Cieszymy się, że coraz częściej możemy przekazywać takie dobre wiadomości. Mamy nadzieję, że oferta przewozów czarterowych będzie sukcesywnie powiększana – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu portu w Modlinie. Port Lotniczy Warszawa-Modlin w I kwartale 2019 r. obsłużył 718 635 pasażerów (wzrost o 5,2 proc r/r dla I kwartału). W całym 2018 r. lotnisko obsłużyło już ponad 3 mln pasażerów.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze