e-wydanie

11 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia 2024

Ubezpieczony jak rowerzysta

AC, OC, czy NNW?

Wydaje się, że jazda na rowerze nie jest czynnością, przy której powinniśmy szczególnie pamiętać o ubezpieczeniu. Tymczasem na rynku dostępne są tego rodzaju polisy i co najważniejsze, są one naprawdę potrzebne.

Ubezpieczenia przygotowane dla rowerzystów obejmują np. usługę assistance rowerowe, dzięki której pokryte mogą być koszty naprawy roweru podczas dłuższej wycieczki zarówno na miejscu zdarzenia, jak i transport do najbliższego warsztatu. Także na wypadek skradzenia roweru możemy liczyć na zwrot 100 proc. jego wartości. Pod warunkiem wszakże, że rower był odpowiednio zabezpieczony, czyli przypięty (u-lockiem lub zapięciem składanym) do czegoś stałego (np. barierki). Ubezpieczenie może także obejmować koszt elementów garderoby, które poprawiają nasze bezpieczeństwo (kask, nakolanniki, odzież ochronna), uszkodzonych podczas wypadku.

Warto również pamiętać o OC, czyli ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. W tym wypadku będziemy mieli zapewnione pokrycie szkód, które możemy wyrządzić osobom trzecim podczas naszej rowerowej wycieczki. Ważne jest także ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wypadków (NNW rowerowe), zapewniające odszkodowanie na wypadek uszkodzenia ciała, np. złamania ręki, nogi czy skręcenie kolana.

tp{source}
Advertisement
{/source}

Najnowsze