e-wydanie

1.7 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Koniecznie przeczytaj

Stały procent na Ukrainę?

Korea a sprawa polska

RZECZPOSPOLITA BABSKA

RYNEK CONTACT CENTER

Natura w służbie urody

Festiwal Kosmetyków Naturalnych i Wegańskich

W Warszawie miał miejsce Festiwal Kosmetyków Naturalnych i Wegańskich, zorganizowany przez sieć drogerii Hebe. Podczas wydarzenia zaprezentowało się 15 wystawców i przedstawiciele blisko 20 marek kosmetyków opartych na składnikach naturalnych.

Spotkanie rozpoczęło się od panelu dyskusyjnego, w którym oprócz przedstawicieli wystawców oraz Antonio Farinha, dyrektora handlowego sieci, wystąpiła ekspertka w dziedzinie zdrowego stylu życia – dziennikarka Katarzyna Bosacka. Spotkanie poprowadziła Renata Kijek – kosmetolog i szkoleniowiec Hebe. Paneliści zastanawiali się wspólnie, czy kosmetyki naturalne i wegańskie to chwilowy trend czy styl życia. Wniosek, który nasuwa się po przeanalizowaniu wszystkich argumentów jest taki, że z pewnością nie jest to chwilowy trend.

– Ludzie coraz częściej starają się żyć świadomie, z poszanowaniem środowiska, w duchu zero waste. Z roku na rok rośnie też zainteresowanie kosmetykami opartymi na składnikach obecnych w naturze, wzrasta w tym zakresie świadomość konsumentów, którzy dążą do prostoty, szukają produktów, które będą delikatne dla ich skóry, a zarazem skuteczne – przekonywali paneliści.

Kosmetyki naturalne znane są od wieków i wiele z nich można przygotować we własnej kuchni. Ich receptury są cały czas udoskonalane przez producentów, a firmy nie ustają w poszukiwaniu nowych tzw. składników aktywnych. Eksperci są zgodni, że kosmetyki naturalne i wegańskie to z pewnością ciekawy nurt mający przed sobą świetlaną przyszłość.

MK

Najnowsze