18 C
Warszawa
środa, 29 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Woda dla zdrowia

Wiosna to idealny moment na zmianę i utrwalenie nawyków korzystnych dla zdrowia i urody. Do nich powinno się zaliczać regularne picie wody. Według aktualnych zaleceń, w ciągu doby powinniśmy wypijać średnio 2 – 2,5 l wody.

Ciało człowieka w 60-75 proc. składa się z wody. Transportując krew, pomaga dostarczyć organizmowi niezbędnych mikroelementów i składników odżywczych, kluczowych m.in. do budowy odporności czy dobrej kondycji fizycznej. Z wiekiem zmienia się jednak odczyn pH naszego organizmu, z zasadowego (w chwili narodzin), po bardziej kwasowy z biegiem lat. Niestety nieodpowiednia dieta (np. jedzenie typu fast food, słodycze, picie kawy, alkoholu), brak ruchu i siedzący tryb życia, a także stres, powodują zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu i spadek formy. Właściwą równowagę może przywrócić woda alkaliczna, czyli woda o odczynie zasadowym. Jedną z niewielu na polskim rynku, jest wodą Alcalia – o unikalnie wysokim pH 9,36, wydobywana z głębokości 1200 m pod powierzchnią ziemi, co czyni ją naturalnie alkaliczną.

– Woda Alcalia jest nową marką wśród wód mineralnych, a wyróżnia ją wysoki zasadowy odczyn pH. Woda alkaliczna ma szereg właściwości, które korzystnie wpływają zarówno na dobrą kondycję fizyczną, jak i na wygląd skóry. Spożywanie wody jest szczególnie ważne w okresie wiosenno-letnim, kiedy zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na płyny. Zadbajmy zatem o świadome nawodnienie, pijąc wodę alkaliczną o najlepszych właściwościach. Bo odpowiednie nawodnienie dotyczy każdego z nas – mówi Dorota Liszka, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Grupie Maspex.  

Woda, dzięki wysokiemu pH 9,36 wspiera redukcję mleczanów, które odpowiadają za powstawanie zakwasów. Pozwala zniwelować przykre dolegliwości po intensywnym wysiłku, zwiększyć wydolność i wytrzymałość organizmu oraz przyspieszyć jego regenerację. Zabezpiecza również przed odwodnieniem, do którego może dojść na skutek dużego wysiłku fizycznego.

Woda alkaliczna odgrywa szczególną rolę w przypadku trawienia. W codziennej diecie wielu osób często dominują produkty o niskim, kwasowym odczynie, które zaburzają balans kwasowo-zasadowy. Do takich produktów zaliczają się m.in. mięso, biały cukier, kawa czy alkohol, które mogą przyczyniać się do takich dolegliwości, jak np. uczucie pieczenia w przełyku i gardle. Według badań, woda alkaliczna pomaga przywrócić tę równowagę – działając zasadowo na soki żołądkowe, zmniejsza uczucie nadkwasoty i zgagi w przełyku, neutralizuje objawy refluksu, wspomaga procesy trawienia, stymuluje perystaltykę przewodu pokarmowego i przyspiesza metabolizm. Wodę o odczynie zasadowym najlepiej pić na godzinę przed i po posiłku, drobnymi łykami.

Woda Alcalia ma właściwości antyoksydacyjne, pomaga zwalczać wolne rodniki, działając przeciwstarzeniowo, nawilżająco i oczyszczająco, z korzyścią dla cery i zdrowego wyglądu skóry. Odpowiednio nawilżone ciało jest sprężyste, promienne oraz gładkie w dotyku, a oczyszczone z toksyn i dotlenione nabiera zdrowego wyglądu.

KR

Najnowsze