9.8 C
Warszawa
środa, 28 lutego 2024

Faktoring nadal na topie!

Koniecznie przeczytaj

Rosnąca popularność

Dariusz Daniluk - prezes zarządu Idea MoneySkąd bierze się rosnąca popularność faktoringu, który na polskim rynku jest obecny już od 25 lat i dlaczego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na faktoring w abonamencie – usługę, która zapewnia stały dostęp do firmowych pieniędzy poprzez możliwość finansowania nieograniczonej liczby faktur w dowolnym momencie? To kwestia wszechstronności produktu, zapewnienia gwarancji stabilności sytuacji finansowej firmy i wygody użytkowania, którą ceni sobie coraz więcej polskich przedsiębiorców – opowiada Dariusz Daniluk, prezes zarządu Idea Money.

Przede wszystkim, faktoring to narzędzie finansowe, z którego korzystać można zarówno w okresie sprzyjającej koniunktury gospodarczej, jak i w czasie chwilowego zastoju czy niekorzystnej sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa lub branży. Jak to możliwe? Pieniądze uzyskane w drodze finansowania faktur wystawionych kontrahentom z odroczonymi terminami płatności (które obecnie są standardem dla wielu branż na polskim rynku) przedsiębiorca przeznaczyć może, w zależności od potrzeb, na rozwój firmy, nowe inwestycje, realizację kolejnych zleceń bądź na poprawę płynności finansowej, poprzez uregulowanie stałych zobowiązań, opłacenie podatków lub pokrycie niezbędnych kosztów działalności.

Rosnąca popularność

To właśnie dzięki tej wszechstronności usługi faktoring w abonamencie od Idea Money stale zyskuje na popularności, tym bardziej, że na polskim rynku oferuje go zaledwie kilku faktorów. Jakie są największe zalety tego rodzaju finansowania? To z pewnością transparentność opłat i fakt, że w ramach stałej, miesięcznej opłaty abonamentowej przedsiębiorca finansować może dowolną ilość faktur (nie płacąc za koszty finansowania każdej z nich osobno). Firma z góry wie, jaki będzie koszt faktoringu, co pozwala na lepsze zaplanowanie wydatków i efektywniejsze korzystanie z usługi. Co więcej, wysokość miesięcznej opłaty zależy od wysokości limitu faktoringowego. Dzięki atrakcyjnym progom cenowym abonament jest tym niższy, im wyższy limit otrzyma od faktora przedsiębiorca, a w ramach tego produktu oferujemy limity nawet do 300 tys. zł – podkreśla Dariusz Daniluk. Faktoring w abonamencie od Idea Money to także dodatkowe 30 dni na ewentualne opóźnienia w uregulowaniu płatności ze strony kontrahenta (za które przedsiębiorca nic nie płaci!), a w razie potrzeby możliwość przedłużenia okresu oczekiwania na spłatę o kolejne 30 dni.

Na najwyższym poziomie

Nie bez znaczenia dla oceny tego rozwiązania i atrakcyjności oferty Idea Money jest także obsługa klienta na najwyższym poziomie, potwierdzona laurem „Firmy przyjaznej Klientowi” i świetnym wynikiem badania NPS. Co najbardziej cenią sobie nasi klienci? Warto podkreślić, że faktoring to nie tylko gwarancja szybkiej wypłaty (która u nas zajmuje zaledwie kilka godzin od momentu wprowadzenia faktury do systemu przez klienta i przekazania jej do sfinansowania), ale także szybkie, bieżące księgowanie wpłat, krótki czas rozpatrzenia wniosku, systematyczne usprawnianie systemów obsługi, natychmiastowy czas reakcji i błyskawiczny kontakt z klientem. Od samego początku, nie tylko pomagamy właścicielom firm dobrać jak najlepszy produkt, z uwzględnieniem potrzeb i specyfiki ich branży, ale także na bieżąco pomagamy im jak najlepiej wykorzystywać faktoring w rozwoju ich działalności.

Dodatkowo część naszych klientów posiada własnych opiekunów, którzy są z nimi w stałym kontakcie, a wszyscy przedsiębiorcy korzystający z faktoringu w Idea Money mają dostęp do internetowego, przyjaznego użytkownikowi systemu oraz aplikacji mobilnej IdeaFaktor24. Dzięki naszym innowacyjnym, nowoczesnym rozwiązaniom Klienci mogą nie tylko dodawać faktury do sfinansowania o dowolnej porze i z dowolnego miejsca na świecie, ale także stale monitorować stan spłat i dostępność limitu.

Wiemy, z jak wieloma problemami i przeszkodami mierzyć się muszą na co dzień właściciele firm, dlatego staramy się upraszczać procedury, obsługę i korzystanie z faktoringu tak, jak tylko jest to możliwe. Faktoring w abonamencie – z przejrzystym systemem opłat, łatwą dostępnością i szybkością obsługi oraz mobilnymi rozwiązaniami – jest właśnie takim wygodnym, a jednocześnie bardzo praktycznym i wszechstronnym narzędziem, dostępnym zarówno dla małych, jak i średnich przedsiębiorców. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.ideamoney.pl oraz do kontaktu z naszymi doradcami – ekspertami od faktoringu i płynności finansowej polskich przedsiębiorstw z wszystkich branż.

Najnowsze