19.7 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca 2024

PIIT startuje z nowym cyklem webinariów o technologiach finansowych

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

W ramach całej serii FinTech odbędzie się 5 wyselekcjonowanych, bezpłatnych spotkań. Dobór tematów nie był przypadkowy – stanowią one odpowiedź na aktualnie obowiązujące lub wdrażane regulacje z szeroko pojętego obszaru FinTech. Pierwsze webinarium odbędzie się już 22 stycznia 2020 r. Będzie ono poświęcone problematyce kopiowania dokumentów tożsamości w świetle wybranych regulacji prawnych. Rejestracja na pierwsze spotkanie jest już dostępna pod linkiem: www.piit.org.pl/wydarzenia/webinarium-piit-kopiowanie-dokumentow-tozsamosci-w-swietle-wybranych-regulacji-prawnych. Informacje o kolejnych będą systematycznie pojawiać się na stronie internetowej – www.piit.org.pl.

Założeniem pomysłodawcy wydarzenia, Komitetu FinTech, działającego przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji, jest dostarczenie słuchaczom najbardziej aktualnych informacji i interpretacji przepisów w zaproponowanych tematach. Cykl webinariów to także dobra okazja, żeby przyjrzeć się aktualnym trendom, które mogą kształtować technologie finansowe. Przedmiotem poszczególnych spotkań będzie omówienie warstwy regulacyjnej oraz dobrych praktyk wpływających na cały sektor finansowy.

W harmonogramie zostało uwzględnionych 5 spotkań prowadzonych przez specjalistów w proponowanych obszarach. Przedstawia się on następująco:

  1. 22.01.2020 r. – Henryk Hoser – Kopiowanie dokumentów tożsamości w świetle wybranych regulacji prawnych;
  2. 19.02.2020 r. – Karol Juraszczyk – Wybór modelu regulacyjnego świadczenia usług płatniczych w projektach FinTech;
  3. 17.03.2020 r. – Maciej Miąsko – Rejestr beneficjentów rzeczywistych;
  4. 21.04.2020 r. – Michał Synowiec, Jan Byrski – Nowe wytyczne EBA dot. outsourcingu a podejście krajowe KNF dot. cloud computingu;
  5. 20.05.2020 r. – Michał Słuszniak i Henryk Hoser – Nowe regulacje dotyczące whistleblowing – Dyrektywa w sprawie sygnalistów.

Wśród prowadzących znajdą się eksperci z różnych dziedzin – ekonomiści i prawnicy specjalizujący się w prawie nowych technologii, usług płatniczych, zagadnieniach związanych z przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy, ochronie danych osobowych i innych informacji, a także prawie własności intelektualnej i instytucji finansowych. Rozważania zostaną oparte na konkretnych – polskich i unijnych – regulacjach prawnych, stanowiskach organów i aktualnym orzecznictwie. Będą one służyły przeanalizowaniu pewnych problemów, jak np. zasady przetwarzania danych osobowych w kontekście kopiowania dokumentów tożsamości, prawidłowemu określeniu procedur (modelu regulacyjnego świadczenia usług płatniczych), a także wskazaniu zmian (w zasadach korzystania z usług przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej) czy obszarów wymagających działania (ochrona sygnalistów).

Pomysłodawcą cyklu webinariów jest Komitet FinTech, działający przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji. Kolejne spotkania będą odbywały się w każdym miesiącu do maja 2020 r. Cykl FinTech poprzedziła seria webinariów zrealizowana w II połowie 2019 r., która dotyczyła rozwiązań i instytucji projektowanych ówcześnie przez polskiego ustawodawcę w obszarze prawa zamówień publicznych.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu z organizatorem: sekretariat@piit.org.pl.

PATRONAT MEDIALNY

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze