20 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca 2024

Polska bez gotówki

Kartą, czy gotówką?

Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że z jej pomocą w całej Polsce zostało już zainstalowanych ponad 250 tys. terminali płatniczych. Większość z nich, 65 proc., znajduje się w ośrodkach poniżej 100 tys. mieszkańców. Tymczasem z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że liczba terminali w naszym kraju wynosi 867 tys. i ciągle rośnie.

– Nadal jednak widzimy potrzebę zwiększenia dotarcia do przedsiębiorców, którzy prowadzą lokale handlowo-usługowe w mniejszych miejscowościach i miasteczkach, aby pokazać im, jaką wartość dla ich biznesu będzie niosła instalacja terminala płatniczego. W rozmowach z przedstawicielami różnych branż, którzy na taki krok się zdecydowali, wyraźnie wybrzmiewa zadowolenie, że dzięki otwarciu się przez nich na płatności bezgotówkowe ich klienci mogą wybrać, czy wolą zapłacić kartą, czy gotówką – powiedział wiceprezes Fundacji Paweł Widawski.

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się mikro-, małe i średnie podmioty, które chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowały płatności bezgotówkowych.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze