20 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Marihuana w służbie zdrowia

Lider rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce otwiera Poradnię Leczenia Marihuaną Medyczną.

Placówka należąca do Grupy Lux Med zapewni pacjentom nowoczesne i kompleksowe wsparcie w leczeniu wielu schorzeń z wykorzystaniem konopi medycznych. Chorzy otrzymają zindywidualizowany plan leczenia oraz monitorowania postępów terapii, a także dostęp do stałego wsparcia lekarza między wizytami.

– Konopie medyczne stosowane są jako terapia modyfikująca przebieg choroby, której celem jest uwolnienie od cierpienia przy jednoczesnej poprawie funkcjonowania i ogólnej jakości życia. Naszym pacjentom zapewnimy dostęp do najwyższej jakości produktów, które są przebadane laboratoryjnie, a cały proces leczenia odbywa się pod stałą kontrolą lekarza. Chcemy pomóc pacjentom w sytuacji, gdy standardowe metody leczenia farmakologicznego nie odniosły pożądanych skutków – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Leki i wyciągi z konopi medycznych są legalne dzięki regulacjom ustawowym z 2017 r., które otworzyły nową drogę w leczeniu wielu pacjentów. Medyczna marihuana z powodzeniem jest stosowana w leczeniu bardzo poważnych schorzeń. Terapia zalecana jest m.in. w leczeniu silnego, przewlekłego bólu, chorób neurologicznych, zaburzeń psychicznych i problemów ze snem czy też w wielu chorobach nowotworowych. Medyczna marihuana znacznie łagodzi objawy bólowe, wpływa na polepszenie snu i jakość życia osób cierpiących na chroniczny ból. Nowa Poradnia Leczenia Marihuaną Medyczną będzie znajdować się w Szpitalu Grupy Lux Med przy ul. Puławskiej w Warszawie. Jej otwarcie planowane jest na kwiecień.

Nowa placówka w Nowym Sączu
Lux Med oprócz tego, że otwiera się na nowe metody leczenia, systematycznie rozszerza sieć placówek poprzez akwizycję. Grupa podpisała umowę, na mocy której stała się właścicielem NZOZ Remedium, do którego należy centrum medyczne w Nowym Sączu. Pacjenci mogą w nim skorzystać ze świadczeń zdrowotnych zarówno komercyjnie, jak i w ramach kontraktu z NFZ.

Placówka oferuje konsultacje lekarskie w wielu specjalizacjach, m.in. z zakresu kardiologii, dermatologii, okulistyki, onkologii, alergologii, diabetologii, reumatologii i stomatologii. W centrum wykonywane są także badania laboratoryjne i diagnostyczne: densytometria, badania endoskopowe i USG. Z opieki mogą skorzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. – Inwestujemy w miastach średniej wielkości, takich jak Nowy Sącz, w których widzimy szansę na dalszy rozwój. Cieszę się, że do Grupy Lux Med dołącza dziś NZOZ Remedium. Jestem przekonana, że pacjenci szybko docenią jakość i szeroki zakres oferowanych przez nas usług – mówi prezes Rulkiewicz.

W ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia NZOZ Remedium zapewnia konsultacje lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej, a także opiekę stomatologiczną. Centrum medyczne istnieje od 2000 r. i jest jednym z wiodących świadczeniodawców na lokalnym rynku usług ochrony zdrowia. Pracuje w nim ok. 70 osób, w tym blisko 40 lekarzy i 20 pielęgniarek.

WK

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze