15.7 C
Warszawa
poniedziałek, 24 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Polscy producenci e-papierosów wspierają walkę z epidemią

Małe i średnie przedsiębiorstwa z branży papierosów elektronicznych zdecydowały się wesprzeć walkę z epidemią koronawirusa w Polsce, mimo że same znajdują się obecnie w trudnej sytuacji ekonomicznej.

Producenci płynów do e-papierosów są gotowi przeznaczyć swoje linie produkcyjne do rozlewania, butelkowania i etykietowania płynów dezynfekcyjnych. Jest to działanie pro bono, bez uzyskiwania z tego tytułu korzyści finansowych. Pierwsze partie płynu do dezynfekcji od firm zrzeszonych w Vaping Association Polska trafiły już do szpitali w Kielcach i Krakowie.

Przedsiębiorcy z branży e-papierosów dysponują maszynami, które mogą zostać wykorzystane do porcjowania, nalewania, butelkowania i etykietowania płynów do dezynfekcji. Umożliwiają one napełnianie butelek o pojemności od 100 ml do 1 litra. Propozycja ta umożliwi odbiorcom nabycie płynów w praktycznej pojemności oraz zwiększy możliwości dystrybucji płynów do dezynfekcji.

Przedsiębiorców, oferujących swoje parki maszynowe i gotowych do współpracy z producentami płynów dezynfekcyjnych, reprezentuje Stowarzyszenie Vaping Association Polska. – Pomimo tego, że jak wiele polskich małych i średnich przedsiębiorstw jesteśmy w tym momencie w trudnej sytuacji ekonomicznej, chcemy w miarę naszych możliwości włączyć się w walkę z koronawirusem. Linie produkcyjne w naszych firmach, na skutek przerwy w imporcie i znacznego spadku sprzedaży e-papierosów, stoją niewykorzystane. Jesteśmy w stanie napełnić dziennie od 20 do 30 tys. pojemników o pojemności od 100 ml, dając kompleksową usługę, czyli gotowy produkt, łącznie z etykietą. Szukamy i zachęcamy producentów płynów dezynfekcyjnych do współpracy z nami i skorzystania z naszego wsparcia – mówi Piotr Zieliński, prezes Stowarzyszenia Vaping Association Polska.

Płyny do dezynfekcji od zrzeszonych w Vaping Association Polska producentów e-papierosów trafi ły już do najbardziej potrzebujących szpitali. Firma Kekos przekazała 400 litrów płynu Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Kielcach, a firma OKPL dostarczyła 200 litrów płynu do placówek w Krakowie: Szpitala Uniwersyteckiego oraz Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego. Vaping Association Polska to zarejestrowane w 2019 r. stowarzyszenie skupiające niezależnych polskich przedsiębiorców branży płynów do papierosów elektronicznych – zarówno producentów, dystrybutorów, jak i sprzedawców detalicznych.

WK

Najnowsze