16.8 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Samoloty i śmigłowce walczą z pandemią

W obecnym czasie bezprecedensowego stanu wyjątkowego związanego z zagrożeniem zdrowotnym we Włoszech Leonardo, główny koncern przemysłowy kraju, który należy do grona dziesięciu największych graczy na świecie w sektorze lotniczym, obronnym i bezpieczeństwa, cały czas zapewnia sprzęt i ludzi wspierających zarządzanie i walkę z pandemią Covid-19 prowadzoną przez instytucje państwowe.

Spółka Leonardo podjęła szereg inicjatyw solidarnościowych mających na celu wsparcie wysiłków ludzi, którzy na co dzień swoją pracą przyczyniają się do walki z Covid-19, a także zapewnienie pomocy osobom dotkniętym przez koronawirusa oraz ich rodzinom.

Dzięki wykorzystaniu dwóch samolotów transportowych C-27 J Działu Lotnictwa Leonardo oraz jednej maszyny ATR 72, ale także dzięki klientom spółki, którzy poparli tę inicjatywę, koncern Leonardo i jego załoga wesprą „Protezione Civile” przeprowadzając szereg lotów wahadłowych między włoskimi portami lotniczymi a innymi miejscami. Takie loty są niezbędne w czasach stanu wyjątkowego zagrożenia, obejmującego międzynarodowe porty lotnicze, w celu zapewnienia transportu materiałów medycznych (m.in. respiratory i maski).

Ponadto Dział Helikopterów udostępnił swoich pilotów oraz 3 śmigłowce (2 maszyny AW139 oraz 1 maszyna AW189) w różnych konfiguracjach, zapewniając wsparcie techniczne flocie helikopterów sił zbrojnych, organizacjom, instytucjom, siłom policji oaz wszystkim śmigłowcom firmy Leonardo zaangażowanym w działania związane ze stanem wyjątkowym, włączając w to utrzymanie oraz inne usługi na rzecz „Protezione Civile” podczas działań związanych z ochroną zdrowia.

Zakłady Leonardo-Grottaglie należące do Działu Struktur Lotniczych uruchomiły właśnie produkcję pierwszej partii zaworów w technologii druku 3D. Jest to wsparcie inicjatywy firmy Isinnova, mającej siedzibę w Brescia, która opracowała projekt plastikowych zaworów umożliwiających modyfikację konkretnego modelu maski do nurkowania przekształcającą ją w respirator do terapii podintensywnej. Te same działania będą prowadzone w zakładach Działu Cyberbezpieczeństwa w La Spezia.

Od poniedziałku koncern Leonardo zaoferuje firmom 2 miesiące darmowej usługi w zakresie rozpoznania zagrożeń dla poprawy ich obrony cybernetycznej z powodu dużej skali pracy zdalnej przez Internet, co stwarza zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. Usługa zapewniana przez Dział Cybernetyczny zostanie zaoferowana pierwszym 100 firmom, które poproszą o pomoc i umożliwi monitorowanie głównych zagrożeń cybernetycznych oraz naprawienie wszelkich elementów podatnych na zagrożenia.

AS

Najnowsze