17.2 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Rośnie zainteresowanie zleceniami windykacyjnymi

Ponad 611 mln zł – taką wartość osiągnęły łącznie zlecenia windykacyjne uzyskane przez Aforti Collections S.A. w I półroczu 2023 roku. Oznacza to wzrost o ponad 54 proc. w porównaniu z takim samym okresem 2022 r. Firma otrzymała prawie 290 tys. zleceń – ich liczba wzrosła o ponad 46 proc. w stosunku do pierwszego półrocza 2022 r. W drugim kwartale 2023 br. spółka odnotowała dynamiczny wzrost względem II kwartału 2022 r. zarówno co do wartości zleceń, jak i ich liczby.

Według danych GUS w 2022 r. co 16. zlecenie windykacyjne trafiło do Aforti Collections. Należy do niej prawie 4 proc. udziału w rynku zleceń windykacyjnych. Grupa systematycznie rozwija nowe narzędzia informatyczne potrzebne do usprawniania procesów windykacyjnych, wykorzystując machine learning czy AI.

Długoletnie doświadczenie firmy jasno wskazuje też na potrzebę różnicowania kanałów komunikacji z osobami zadłużonymi. Oferując alternatywne ścieżki kontaktu i zawarcia ugody Aforti Collections stawia przede wszystkim na wygodę i elastyczność, cenione przez klientów. Niezwykle istotnym krokiem w kierunku ułatwienia zadłużonym klientom współpracy z firmą było wprowadzenie nowego narzędzia windykacyjnego – Aforti24. Rozwiązanie to umożliwia osobom zadłużonym składanie deklaracji oraz elastyczne rozkładanie zobowiązań na raty w prosty i wygodny sposób. Wprowadzenie Aforti24 stanowi odpowiedź na rosnące oczekiwania klientów w dziedzinie różnorodnych form komunikacji oraz możliwości zawierania ugód w dogodny dla nich sposób.

Miniony kwartał przyniósł także istotne zmiany w strukturze zarządu Aforti Collections S.A. W kwietniu 2023 roku członkiem zarządu spółki została Barbara Kiełt-Wielgosz, posiadająca ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie pozyskiwania nowych klientów oraz zarządzania portfelami wierzytelności. Jej wiedza i umiejętności otwierają przed spółką nowe perspektywy rozwoju oraz możliwości poszerzenia bazy klientów.

– Niezmiennie rosnące zainteresowanie naszymi usługami windykacyjnymi jest wyrazem wysokiej jakości obsługi oraz skuteczności działań podejmowanych przez spółkę. W ostatnim okresie do grona naszych klientów dołączyli przedstawiciele branży ubezpieczeniowej, co dowodzi naszej wszechstronności i pokazuje zaufanie, jakim cieszy się Aforti Collections S.A.  w różnych sektorach gospodarki. Szczególnie cieszy nas również zainteresowanie naszymi usługami ze strony przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Ostatnie kwartały pokazują, że coraz więcej małych przedsiębiorstw dostrzega korzyści płynące z naszej skutecznej windykacji, co przyczyniło się do znaczącego wzrostu liczby zleceń w porównaniu z drugim kwartałem 2022 roku – podkreśla Agnieszka Baran-Płomińska, prezes zarządu Aforti Collections S.A.

Firma konsekwentnie planuje dalszy rozwój, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów oraz dynamicznym zmianom w dziedzinie windykacji. – Jesteśmy przekonani, że dzięki nowemu członkowi zarządu, wprowadzanym innowacjom oraz ogromnemu zaangażowaniu całego zespołu, kolejne kwartały przyniosą równie znaczący wzrost jak ten, z którego cieszymy się obecnie – dodaje Agnieszka Baran-Płomińska.

Najnowsze