31.7 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Lotnisko w Modlinie otwarte

Port Lotniczy Warszawa-Modlin wznowił pełną działalność.

W ostatnią niedzielę, pierwszy raz od zakazu lotów z powodu pandemii koronawirusa, odbył się pierwszy lot do Madrytu. To dopiero początek – od 1 lipca Ryanair przywróci prawie 40 tras.

Linia lotnicza Ryanair poinformowała o wznowieniu lotów na prawie 40 trasach z lotniska w Modlinie. Już od 1 lipca trasy te staną się częścią letniego rozkładu lotów Ryanaira. Niektóre z nich będą dostępne w już ostatnim tygodniu czerwca. Pasażerowie z Warszawy i okolic oraz północno-wschodniej Polski mogą już zarezerwować wyjazd m.in. w takich kierunkach jak Grecja, Cypr, Bułgaria, Hiszpania czy Włochy. Jak zapewniają przedstawiciele linii; wszystkie samoloty Ryanaira są wyposażone w filtry powietrza HEPA (podobne do stosowanych na oddziałach szpitalnych), a powierzchnie wewnętrzne samolotów są dezynfekowane co noc środkami, których skuteczność określa się na ponad 24 godziny.

– Nic nas tak nie cieszy jak informacja, że znów z naszego portu lotniczego będą mogli bezpiecznie korzystać podróżni. Lotnisko Warszawa-Modlin zostało odpowiednio przygotowane i spełnia wszystkie normy, by móc z zachowaniem wymaganych środków bezpieczeństwa obsługiwać swoich klientów. Dzięki 40 trasom, które uruchamia w lipcu Ryanair oraz lotom czarterowym oferowanym przez biura podróży wierzymy, że w ciągu najbliższych miesięcy uda się odzyskać chociaż częściową stabilność w tym najcięższym w historii lotnictwa kryzysie – powiedział Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

WN

Najnowsze